Židinys namuose: už ir prieš

Lietuvoje židiniai pastaruoju metu tampa vis populiaresni, tad ir jais prekiaujančios įmonės siūlo plačią pasiūlą. Atsižvelgiant į poreikius ir galimybes galima rinktis ketaus ar plieno židinius, kūrenamus malkomis ar elektrinius, kuriems nereikia kietojo kuro. Vis dar svarstantiems įsirengti židinį kartais sunku apsispręsti. Kokie gi privalumai ir trūkumai slypi nusprendus įsirengti židinį namuose?

Kelios funkcijos viename
Nors židinys namuose dažniausiai įrengiamas norint įgyvendinti asmeninius poreikius, tačiau židinių savybę patenkinti skirtingus lūkesčius, galima drąsiai vadinti svarbiu privalumu. Židinys atlieka ne tik šildymo, bet ir namų interjero papildymo funkciją. Ne taip ir retai įsirengę namuose židinį dėl šilumos, vėliau gyventojai labai džiaugiasi kokį ramybės ir jaukumo pojūtį jis suteikia namams.

Lengvas naudojimosi procesas
Židinio kūrenimui nereikia sudėtingų procedūrų, pastovios priežiūros ar daug kuro. Pakanka į židinį įdėti kelias malkas ir namus užplūs jauki šiluma, o turint elektrinį židinį nereikia net ir tokių pastangų.

Tinka praktiškai visiems namams
Nors židinio įrengimui reikalingos tam tikros konstrukcijos ir priedai (dūmtraukis ir kt.), tačiau visus šiuos darbus galima atlikti bet kuriuose namuose. Židinio įrengimui, skirtingai nei pavyzdžiui, kietojo kuro katilui, nereikia atskiros patalpos, patalpų pritaikymo ir pan.

Reguliari priežiūra
Nors pastovi priežiūra židiniams nereikalinga, tačiau periodiškai reikia atlikti tam tikrus darbus, užtikrinančius tinkamą židinio veikimą, saugumą ir gerą jo būklę. Tam reikia valyti židinį, laikas nuo laiko išvalyti kaminą, stiklines židinio dureles. Tik tinkamai prižiūrimas židinys tarnaus ilgai ir nepriekaištingai.

Tad vieninteliu židinio trūkumu galima vadinti jam reikalingą priežiūrą. Tačiau juk bet kokį įrengimą reikia atitinkamai prižiūrėti. O ir židinio priežiūros darbai dažniausiai nublanksta prieš jo teikiamus privalumus.

Rekomenduojame

Panašios naujienos