Verslo valdymo automatizavimas

Tam, kad verslo procesai vyktų skandžiai bei būtų pasiektas maksimalus efektyvumas, kiekviena įmonė turi pasirūpinti savo verslo valdymo procesais ir jų optimizavimu.

Vienas iš geriausių būdų pasiekti aukščiausių rezultatų yra įdiegti verslo valdymo sistemą, kuri ir sudaro kiekvieno sėkmingo verslo pagrindą.

Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius aspektus, susijusius su verslo valdymu bei pateiksime kelis žingsnius, kurie padės įdiegti verslo valdymo sistemą Jūsų verslui.

Verslo valdymas bei jo svarba

Verslo procesų valdymas yra organizacinė disciplina, kai įmonė žengia žingsnį atgal ir į visus šiuos procesus žvelgia bendrai ir atskirai.

Joje analizuojama esama būklė ir nustatomos tobulinimo sritys, siekiant sukurti efektyvesnę ir efektyvesnę organizaciją.

Verslo procesų valdymas yra tai, kaip įmonė kuria, redaguoja ir analizuoja nuspėjamus procesus, kurie sudaro jos verslo pagrindą.

Kiekvienas įmonės padalinys yra atsakingas už tam tikrų žaliavų ar duomenų paėmimą ir jų pavertimą kitu. Gali būti keli ar daugiau pagrindinių procesų, kuriuos vykdo kiekvienas skyrius.

Verslo valdymo pagrindinė funkcija

Verslo procesų valdymas nėra nei užduočių valdymas (kuris orientuotas į individualias užduotis), nei projektų valdymas (tvarkantis vienkartinius ar nenuspėjamus srautus).

Užduočių valdymas yra susijęs su veiklų, atsirandančių įgyvendinant projektą, tvarkymu ar organizavimu. Šie projektai dažnai yra vienkartiniai ir jų negalima kartoti.

Kai šie projektai yra gerai organizuoti kaip ir statybos darbuose, naudojama projekto valdymo programinė įranga, tokia kaip „Microsoft Project“, „Trello“, „Asana“ ar „Kissflow Project“ yra geri įrankiai valdant užduotis projektuose.

Verslo procesų valdymas yra labiau orientuotas į pasikartojančius ir vykstančius procesus, kurie atitinka nuspėjamą modelį, arba į procesų valdymą.

Verslo valdymo sistemos ignoravimas

Palikti neorganizuoti ir nesisteminti, prasti verslo procesai gali sukelti chaosą. Asmeniniame lygmenyje žmonės mato tik vieną proceso dalį, ir labai nedaugelis gali nuskaityti ir pamatyti visą proceso poveikį, kur jis prasideda ir baigiasi, pagrindinius reikalingus duomenis ir kur yra galimi trūkumai ir neveiksmingumas.

Nevaldomi, chaotiški procesai kenkia verslui ir lemia vieną ar kelis iš šių scenarijų:

  • Sugaištas laikas
  • Daugiau klaidų
  • Padidėjęs kaltinimas
  • Duomenų trūkumas
  • Demoralizuoti darbuotojai

Taikydamos verslo procesų valdymą, organizacijos gali pagerinti savo procesus ir optimaliai palaikyti visus operacijų aspektus.

VVS forma

Daugelis procesų apima formą duomenims rinkti ir darbo eigą jiems apdoroti. Sukurkite savo formą ir nustatykite, kam priklausys kiekviena darbo eigos užduotis.

Vaizdinis išdėstymas

Atvaizduokite procesą vaizdiniu išdėstymu. Pataisykite detales, pvz., terminus ir sąlygas, kad aiškiai suprastumėte įvykių seką ir duomenų srautą per procesą.

VVS procesų veiklos pradžia

Vykdykite procesą išbandydami jį tiesiogiai su maža grupe, tada parodykite jį visiems vartotojams. Įsitikinkite, kad apribojote prieigą prie neskelbtinos informacijos.

Darbo eiga

Stebėkite procesą, kai jis eina per darbo eigą. Naudokite tinkamą metriką, kad nustatytumėte pažangą, įvertintumėte efektyvumą ir nustatytumėte kliūtis. Čia yra išsamesnis straipsnis apie šį žingsnį.

Procesų efektyvumų didinimas

Analizuodami atkreipkite dėmesį į visus formos ar darbo eigos pakeitimus, kuriuos reikia atlikti, kad jie būtų efektyvesni. Apsvarstykite verslo proceso tobulinimo veiksmus.

Apibendrinant

Straipsnyje aptarėme verslo valdymo sistemos apibrėžimą, valdymo svarbą ir padarinius. Taip pat yra pateikiamas galutinis verslo procesų valdymo automatizavimo vadovas.

Daugiau apie verslo valdymo sistemas galite sužinoti contourenterprise.lt

Rekomenduojame

Panašios naujienos