Sužinokite darbo užsienyje privalumus

Galvojant apie darbą užsienyje galima susidurti ir su abejonėmis, kurių vediniems, nebūtinai pavyksta pasiryžti tokiam sprendimui. Natūralu, jog nežinomybė ruošiantis išvykti į nepažįstamą šalį gali paskatinti įvairias baimes, tačiau įdarbinimo agentūrų sąraše pastebėti galima ir nestandartinių pasiūlymų, kurių privalumai išvaiko visas dvejones.

Dažniausiai susiduriama su baime nesusikalbėti su kolegomis, vadovais darbo vietoje, o kartais gąsdina mintis ilgą laiką nepažįstamoje šalyje būti vieniems. Bet kokiu atveju, tam yra puikių sprendimų, kurių privalumai leis džiaugtis puikia patirtimi užsienyje!

• Galima rinktis darbus, kuriems nereikia užsienio kalbos

Galvojantiems, kad užsienyje užsidirbti nemokant vietinės ar anglų kalbos neįmanoma – džiugios naujienos! Į tam tikrus darbų pasiūlymus gali kandidatuoti ir tie, kurie neturi užsienio kalbos pagrindų. Kreipiantis į darbo agentūrą, dažnai pateikiamas ne vienas toks pasiūlymas, todėl vykti į užsienį užsidirbti galima užtikrintai ir nebijant, kad kalbos barjeras taps problema. 

• Galima vykti dirbti su artimuoju ar grupėmis

Dirbti į užsienį vykstantiems pirmąjį kartą gali būti nedrąsu. Vieniems abejonių sukelia tai, kad netikėtos situacijos atveju, negalės sulaukti pagalbos, kitiems atrodo, jog nebus su kuo pasikalbėti ir pan. Nors ištikus bėdai visuomet galima kreiptis į įdarbinimo agentūrą, per kurią vykstamą padirbėti svetur, kartais įkvėpti ryžto gali galimybė pasidalinti darbo užsienyje patirtimi su giminaičiu, artimu draugu ar antra puse. Dažnai toje pačioje darbo vietoje ieškoma daugiau nei vieno darbuotojo. 

• Galima pasidomėti ar pasirinktoje darbo vietoje yra tautiečių

Nemokantiems užsienio kalbos ir neturintiems galimybės su savimi į užsienį pasiimti artimojo, visuomet galima pasiteirauti įdarbinimo agentūros ar numatytoje darbo vietoje bus tautiečių, su kuriais galėtumėte susikalbėti. Užsienio kalbą mokantys tautiečiai padės lengviau adaptuotis naujame darbe, o prireikus pasidalins svarbia informacija. Tokiu atveju taip pat visada turėsite su kuo pabendrauti!

• Galima pasirinkti trumpalaikį darbą

Svarstantiems, kad ilgi mėnesiai svetimoje šalyje gali būti per ilgas laiko tarpas, visuomet galima vykti padirbti trumpalaikį darbą. Kartais prireikia papildomų darbuotojų vos dviem mėnesiams kalėdiniu laikotarpiu, o vasaros metu itin populiarus sezoninis darbas užsienyje, kai daugelis siūlomų darbų yra žemės ūkio srityje. Trumpalaikiai darbai gali būti puikus būdas pastebėti ar toks būdas užsidirbti jums yra tinkamas.

Kodėl verta rinktis darbą užsienyje? 

Darbas užsienyje gali būti naudingas ne tik dėl galimybės susitaupyti papildomų pinigų. Dažnai žmones taip pat motyvuoja ir tokie privalumai kaip:

• Tarptautinė patirtis. Nepriklausomai nuo darbo srities, daugelis darbdavių tarptautinę patirtį priima kaip pranašumą. Darbas užsienyje ugdo atsakomybę bei darbštumą – tai puikios savybės, padedančios darbo paieškose;

• Tarpkultūrinė komunikacija. Pastebėti kaip gyvena kitos kultūros, susipažinti su kitos šalies gyventojais, tradicijomis yra puikus būdas praplėsti savo požiūrį ir patenkinti smalsumą. Dirbant užsienyje galima susirasti draugų, megzti ateityje naudingus ryšius ir, žinoma, pagerinti užsienio kalbos įgūdžius;

• Gyvenimas nepažįstamoje užsienio šalyje, prisitaikymas prie naujos aplinkos ugdo lankstumą ir savarankiškumą, o susidūrus su iššūkiais leidžia išmokti į situacijas pažvelgti kūrybiškiau.


Darbuotojų atsiliepimai

Irina K. (darbo sritis – kempingų valymas, 2019m.): Išvykau dirbti į Daniją mokėdama tik anglų kalbos pagrindus. Man suprasti ką kiti kalba kur kas lengviau nei pačiai kalbėti, tačiau dirbant kempinguose itin daug kalbėti ir neprireikė, realiai pagrindų tikrai užteko. Danijoje bebūnant išvykau pramokusi ir daniškų terminų, tad tie, kurie pasilieka dirbti ilgiau, manau, tikrai turi galimybių užsienio kalbas pasipraktikuoti. Pačiu darbu likau patenkinta – kaip ir daugelis, į užsienį vykstu užsidirbti, tą ir padariau. Džiaugiuosi, kad per įdarbinimo agentūras galima labai operatyviai viską susiorganizuoti.

Julija S. (darbo sritis – darbas šiltnamyje, 2019m.): Dirbau šiltnamyje, atlikau pakavimo, persodinimo darbus. Vykau į užsienį dirbti kartu su vyru, o atvykus susipažinome ir su kitais lietuviais – kai kurie čia dirbo jau ne pirmus metus. Šioje darbo srityje kalbos nereikalauja, mes, iš tiesų, nelabai ir mokėjome, o darbe ką reikėjo parodė kiti lietuviai. Dirbome apie 3 mėnesius, laisvalaikiu spėjome ir šiek tiek Danijoje pakeliaut. Šalis mums labai patiko ir patys žmonės tikrai draugiški, tad neatmetame galimybės čia sugrįžti ir kitais metais.

Rekomenduojame

Panašios naujienos