Stogo renovacija. Kokią stogo dangą rinktis?

Stogo keitimas – tai atsakingas, kruopštus bei daug pastangų reikalaujantis darbas. Norint tinkamai pakeisti stogą, kuris apsaugotų namus nuo šalčio, drėgmės, sulaikytų šilumą ir būtų puiki dekoro dalis, reikia įdėti nemažai pastangų.

Esant tokiam dideliam stogo dangų parinkimui reikėtų pasitarti su specialistais, kokia stogo danga jūsų namui tinkamiausia: ar čerpės, ar aliuminio ar plieninė stogo danga.

Šiame straipsnyje aptarsime visus stogo dengimo etapus, kurie padės Jums stogo dengimo metu bei veiksnius, kurie daro įtaką kainai.

Stogo dengimo darbai

  1. Plano sudarymas. Pirmas etapas yra įvertinti dabartinę stogo būseną bei sudaryti darbų planą. Šiame etape svarbu apytiksliai apskaičiuoti visų darbų bei medžiagų kainą, sudaryti tinkamą darbų planą, pagal kurį galima bus atlikti sekančius darbus.
  2. Stogo klojimo darbai. Antrame etape svarbu pasirinkti kokį variantą Jus norite įgyvendinti . Ar tai bus visiškai naujas stogo dangos klojimas ar tai bus renovacijos darbai.
  3. Priedų diegimas. Kitas variantas yra įrengti tuos priedus, kurie Jums yra svarbus. Kaip jau ir minėjome tai gali būti kaminas, stoglangis, lietvamzdis. Taip pat šiuo etapu klojamos apšiltinimo ir garso izoliacijos medžiagos. Jas galima derinti su  difuzinėmis plėvelėmis, kurios suteiks namui papildomos šilumos izoliacijos šaltu žiemos laikotarpiu, o karštą vasarą – atvirkščiai, leis namui vėdintis ir neužlaikys karšo oro. Panaudojus difuzines plėveles kartu su termoizoliacinėmis medžiagomis bus ženkliai pagerintos jų funkcinės savybės, tad namai bus tinkamai paruošti bet kokiam metų laikotarpiui.
  4. Paskutinis etapas yra techninė pastato stogo priežiūra, kuri atliekama po statybų darbų. Šiuo etapu  patikrinama ar viskas atlikta tinkamai ir jeigu viskas yra gerai darbai pasibaigia.

Stogo danga

  • Bituminė – bituminių lakštų hidroizoliacinės čerpės;
  • Plieninė– aukščiausios kokybės vokiško plieno trapeciniai lakštai;
  • Čerpės – akmens bei  molio produktų čerpės;
  • Stogo priedai – lietaus sistemos, sandarinimo medžiagos, šiltinimo medžiagos, saugos ir tvirtinimo elementai, pakalimai.

Kaina

Nustatyti tikslią kainą iš karto yra neįmanoma, kadangi viskas priklauso nuo kiekvienos situacijos sudėtingumo. Kainą lemia dangos kvadratų kiekis, esama stogo būsena, darbų kiekis, kuris bus reikalingas stogo keitimui, statybinių medžiagų kaina.

Taip pat ją gali nulemti kliento noras, ar pakeisti stogą į naują ar renovuoti seną. Pigesnis variantas yra renovuoti seną stogą, kadangi tokiu atveju nereikia pirkti statybinių medžiagų visam stogui, o renovuojamos tik tam tikros dalis.

Pasirinktos čerpės yra klijuojamos ant senos dangos. Galima būtų išskirti tai, kad nors toks variantas yra pigesnis, bet kalbant apie ilgaamžiškumą, geriausia yra investuoti į naują dangą. Kadangi dengiant naują dangą yra patikrinamas stogo tvirtumas ir konstrukcija, galima būti tikram, kad toks dengimas tarnaus daug ilgiau.

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į nuolydį. Bituminė stogo danga naudojama tik mažo nuolydžio stogui, kuris turėtų būti kuo lygesnis. Jeigu Jūsų stogas turi gan statų nuolydį, geriausia būtų naudoti tokias stogo dangas kaip betoninės arba plieninės.

Ne mažiau svarbus dalykas yra tas, kad stogo dangos kaina gali priklausyti ir nuo to ar klientas pageidauja papildomai įrengti kaminą arba stoglangį. Plieninės stogo dangos atveju, dažniausiai prireikia panaudoti papildomą izoliacinę medžiagą, kuri nepraleidžia šilumos.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme pagrindinius stogo dengimo darbus, kurie gali praversti norint tinkamai pakeisti stogą. Atsižvelgiant į kainos aspektus, stogo dangos medžiagas bei darbų eigą, galima pakeisti stogą be didelių problemų, tad nebijokite ryžtis naujiems statybų pokyčiams.

Plačiau apie stogo dangas ir darbus skaitykite čia: www.manostogas.lt

Rekomenduojame

Panašios naujienos