Plokščių arba skiedinio išlyginamasis sluoksnis

Išlyginamasis sluoksnis gali būti dengiamas įvairiais būdais: kaip statybinės firmos klojamas iš­lyginamasis skiedinys arba savo jėgomis sausuoju būdu paklotos išlyginamosios plokštės. Dirbda­mi patys pinigų nesutaupysite, bet laimėsite laiko. Išlyginamojo sluoksnio skiedinys turi kietėti 28 paras, o sausu išlygi­namuoju sluoksniu galima vaikš­čioti ar dengti kita grindų danga vos tik sukietėjus klijams. Šiais laikais išlyginamąjį sluoksnį jūs galite pasidaryti patys nes jis parduodamas patogiuose 25 kg. maišuose kuriuose yra smulkiagrūdis mišinys. Išlyginamąjį mišinį jūs galite nusipirktį betkurioje statybinių medžiagų parduotuvėje, didžiuosiuose statybinių prekių centruose teikiamos ir atvežimo paslaugos t. y., galima užsisakyti internetu net neišeinant iš namų, o prekės bus pristatomos jums patogiu būdu ir patogiu laiku.

         Skiedinio išlyginamieji sluo­ksniai liejami ant plėvele už­dengto izoliacinio sluoksnio: paruoštas skiedinys pum­puojamas į atskiras patalpas. Naudojant šį metodą gaunama vienalytė išlyginamojo sluoks­nio struktūra.

          Sausas išlyginamasis sluoks­nis sudaromas, atsižvelgiant į statybos sąlygas, iš dviejų trijų posluoksnių. Pagrindą sudaro visu plotu ant grindų išties­ta polietileno plėvelės garo izoliacija. Ant jos išberiamas sausas sluoksnis. Jis tinka gali­miems pagrindo nelygumams išlyginti arba grindims pakelti iki pageidaujamo lygio. Ant taip suformuotos plokštumos dviem sluoksniais klojamos 10 mm storio sauso išlyginamojo sluoksnio plokštės. Triukšmui slopinti galima apačioje pakloti mineralinio pluošto izoliacini sluoksnj. Paprastai visu per­imetru sluoksnis turi krašto įlaidą, ir sudūrimo vietose lakš­tai suklijuojami bei papildomai prisukami medsraigčiais. Yra ir sauso išlyginamojo sluoksnio sistemų iš vienasluoksnių plokš­čių. Jos pirma sukiojamos viena eile, paskui, perstumiant siūles, uždengiamos antra eile. Abi eilės medsraigčiais ir klijais tvirtai su­jungiamos tarpusavyje.

Jei ketinate kloti plona­sluoksnes ar paslankias grindų dangas, sudūrimų siūles reikia užglaistyti į tos sistemos sudėtį įeinančiu siūlių glaistu. Jei klijuo­jate plytelėmis ar klojat kiliminę dangą, galite to atsisakyti. Galite montuoti juodgrindes ir iš medienos.

Norint išvengti žingsnių triukšmo perdavimo į sienas, bū­tina sausą išlyginamąjį sluoksnį iš visų pusių atskirti nuo sienų ir palikti garso izoliacinį tarpelį. Atsiradusį plyšelį vėliau uždeng­site grindjuoste. Ją derėtų mon­tuoti taip, kad ji arba gultų ant kiliminės dangos, arba, dengiant kietomis medžiagomis, sudarytų su sauso išlyginamojo sluoksnio paviršiumi siūlę, kurią reikia pri­pildyti elastingos medžiagos.

Rekomenduojame

Panašios naujienos