Pieninių dantų priežiūros bei gydymo svarba

Daugelis žmonių domisi, ar reikia rūpintis savo vaiko dantimis. Nors kai kurie žmonės turi logišką argumentą, kad šie dantys iškris, gyvybiškai svarbu užtikrinti gerą burnos ertmės sveikatą savo vaikams.

Pieno dantys vaidina labai svarbų vaidmenį vystant jūsų vaiką, todėl būtina užtikrinti, kad jais būtų rūpinamasi. Dantys yra pažeidžiami ėduonies, yra kreivi ir per anksti iškritę, taigi svarbu yra nuolat lankytis pas vaikų odontologą Vilniuje, Kaune ar kitame mieste. Šiame straipsnyje aptarsime pieninių dantų priežiūros bei gydymo svarbą.

Pieninių dantų svarba

Kūdikių dantys yra tokie pat svarbūs kūdikiams ir vaikams kaip ir nuolatiniai dantys vyresniems vaikams ir suaugusiems.

Šie pirmieji dantys yra būtini, kad vaikas galėtų kramtyti ir kalbėti. Tačiau pieniniai dantys atlieka dar vieną labai svarbų tikslą – jie taupo vietą būsimiems vaiko nuolatiniams dantims.

Pieniniai dantys padeda skatinti tinkamą žandikaulių vystymąsi. Kai padėsite prižiūrėti kūdikio dantis, būsite tikri, kad augant jų žandikauliai taps stiprūs. Dantys taip pat užima vietą nuolatiniams dantims. Todėl svarbu prižiūrėti pieninius dantis, kad jie būtų sveiki ir stiprūs.

Pieninių dantų netekimas

Pieninis dantis paprastai lieka vaiko burnoje, kol po juo esantis nuolatinis dantis pasiruošęs pasirodyti per dantenas. Pieno danties šaknys ištirpsta, o dantis atsilaisvina ir iškrenta. Nuolatinis dantis „atsiranda“ po kelių savaičių.

Jei vaikas netenka danties per anksti – dar nepasirengęs dygti nuolatinio danties – arba jei jis netyčia išmuštas arba odontologas jį pašalina dėl ligos, reikia sutaupyti vietos. „Pieniško danties“ vietą užima vietos palaikytojas, kol bus paruoštas nuolatinis dantis atsirasti.

Padėkite vaikui lengviau kramtyti

Šiame amžiuje jūsų vaikas išmoks daug kasdienių įpročių ir užsiėmimų. Kramtant pieniniai dantys atlieka tą patį vaidmenį kaip ir nuolatiniai dantys. Nuo pat pradžių tinkamai prižiūrėdamas dantis, jūs turite sveikus dantis, kurie leis išmokti tinkamai kramtyti.

Leiskite vaikui kalbėti greitai

Kaip ir kramtyti, taip ir jūsų vaikas išmoks kalbėti, kai dar turės savo pieninius dantis. Kadangi dantys prisideda prie žandikaulio vystymosi, jie taip pat nulems, kaip greitai ir tinkamai vaikas išmoksta kalbėti. Sveiki pieniniai dantys padės jūsų vaikui greitai kalbėti.

Daro įtaką nuolatinių dantų būklei

Pieniniai dantys užima vietą nuolatiniams dantims. Tai reiškia, kad prižiūrint dantis bus nustatytas bendras burnos ir jų išdėstymas palei dantenas. Kai dantys iškrenta ir pakeičiami nuolatiniais, yra didelė tikimybė, kad nuolatiniai bus puikiai sutvarkyti. Neabejojama sakyti, kad rūpinimasis pieniniais dantimis nulems nuolatinių dantų išvaizdą. Tai padidins jūsų vaiko savivertę ir sukurs sceną sveikoms šypsenoms visam gyvenimui.

Tinkama priežiūra padės išvengti ertmių

Gerai prižiūrint pieninius dantis, bus išvengta ertmių, dėl kurių jūsų vaikas patirs didelį skausmą. Turėtumėte prisiminti, kad šie dantys yra pažeidžiami ėduonies ir ertmių. Tinkamas valymas ir priežiūra sumažins ertmių atsiradimo galimybę. Kai nėra dantų ėduonies, dantys ilgą laiką laikysis vietoje nuolatinių.

Pieninių dantų priežiūra yra vienas iš pirmųjų žingsnių, mokant vaiką apie gerų dantų įpročių svarbą. Tai leidžia jiems sužinoti apie dantų siūlus, kasdienį valymą ir skalavimą fluoru.

Pabaigai

Kai pasirodys pirmieji pieniniai dantys, patartina kreiptis pas kvalifikuotą odontologą. Tai darydami išvengsite dažnų apsilankymų pas odontologą.

Daugiau apie vaikų odontologiją galite sužinoti dentes.lt

Rekomenduojame

Panašios naujienos