Paskolos nuo 18 metų asmenų turi būti imamos kiek atsakingiau

paskolos nuo 18 metu
paskolos nuo 18 metu

Vartojimo kreditus imantys jaunuoliai nepagalvoja apie galimą žalą jų kredito istorijos ataskaitai, todėl vis dažniau pabrėžiama, kad paskolos nuo 18 metų asmenų turi būti imamos kiek atsakingiau, nes nuo pat pirmos tokios paskolos pildosi kredito istorija. Tai reiškia, kad paskolos paėmimas iš vartojimo kredito bendrovės yra registruojamas kredito istorijos ataskaitoje, o svarbiausia – toje pačioje ataskaitoje registruojama informacija ir apie tokio kredito grąžinimo ypatumus. Jeigu jūs tą kreditą grąžinsite vėluodami, tai tokia informacija bus įrašyta kredito istorijoje, o tai vėliau jums tikrai nepadės gauti būsto paskolos. Finansų rinkos dalyviai, kurie teikia greituosius vartojimo kreditus privalomai turi pildyti kredito istoriją vos tik paskola yra suteikiama, todėl jauniems žmonėms kiekvienas įrašas yra itin svarbus.

Jauniems žmonėms, kuriems norisi imti paskolą vien todėl, kad galėtų kažkaip papramogauti už tuos pinigus, reikėtų žinoti, kad kiekvienas toks įrašas kredito istorijoje tikrai neprideda solidumo. Tai kaip tik – neigiamas poveikis jūsų finansinei reputacijai. Ko gero jau spaudoje skaitėte, kaip jauni žmonės skundžiasi, jog negali gauti būsto paskolos iš banko vien todėl, kad bankui nepatinka informacija, rodanti, jog anksčiau žmogus itin dažnai ėmė kreditus. Juk nei vienam kredito teikėjui nepatinka matyti, kad jų klientas yra neatsakingas ir negebantis tvarkytis su finansais. Tokie žmonės yra priskiriami prie rizikingų asmenų.

Jeigu jūs dar tik galvojate ar verta imti kreditą ar ne, tai paprasčiausiai turite suvokti, kad greitųjų paskolų ėmimas daro žalą kredito istorijos ataskaitai. Pagal tą ataskaitą suformuojamas ir skolinimosi reitingas, tad jeigu jūs itin dažnai skolinsitės internetu, tai logiška, kad tas kredito reitingas bus labiau neigiamas. Tad, jeigu galvojate ar verta rizikuoti ar ne, pirmiausiai siūloma skolintis iš pažįstamų žmonių, nes tokiu atveju skolinimosi procedūra nebus niekur registruojama. Nepamirškite, kad jeigu skolinsitės daugiau negu 2000 eurų iš privataus asmens, jums bus būtina tą skolinimosi sutartį patvirtinti pas notarą, nes to reikalauja įstatymai.

Geriau būtų vengti visų skolinimosi procedūrų, jeigu tik yra tokia galimybė

Rekomenduojame

Panašios naujienos