Paminklai dabar gali kainuoti ir kelis šimtus eurų

Norintys užsakyti paminklus mažiausiomis kainomis iš anksto turėtų bent minimaliai pasidomėti kokios jos yra. Kai kurie asmenys klaidingai mano, jog paminklai kainuoja viso labo vos keliolika eurų. Jų kainos gali siekti net kelis kartus daugiau. Priklausomai nuo paminklo tipo, didžio bei dizaino, jo kaina gali viršyti ir kelis šimtus eurų. Jeigu tokios sumos neturite, tai tuomet vertėtų rinktis kuo paprastesnius gaminius. Taip pat reikėtų atminti, kad paminklų gamybos paslaugos dažniausiai baigiasi ties tuo, kad gamintojai juos tik pagamina – jums patiems tektų atvykti ir atsiimti paminklą, o ką jau kalbėti apie jo statymą kapavietėje.

Paminklai turi būti užsakomi renkantis visą paslaugų paketą, kurį sudaro tiek paminklo projektavimas, tiek jo gamyba, tiek jo pristatymas ir sumontavimas kapavietėje. Jeigu rinksitės tik gamybos paslaugas, tai aišku – išleisite gerokai mažesnę sumą. Tačiau turėkite galvoje, kad priklausomai nuo paminklo dydžio, jį atsigabenti iki kapavietės gali būti sudėtinga – jums paprasto lengvojo automobilio gali ir neužtekti. Jums reikės tuomet samdyti transportą. Taip pat reikia pabrėžti, kad gabenimo metu paminklas gali skilti, jeigu visk darysite be jokių apsauginių priemonių. Ne ką mažiau svarbu žinoti tai, kad paminklų svoris nėra mažas, todėl jeigu nutiktų taip, kad patys jį vieni gabensite, tai jums teks ieškoti ir papildomų žmonių, kurie padėtų jį įkelti ir iškelti.

Paminklai dažniausiai užsakomi su visomis paslaugomis, nes vis dėlto – samdant trečiuosius asmenis viskas gali kainuoti dar daugiau. Jeigu norite išleisi kuo mažesnę sumą, tai paminklus turėtumėte užsakyti rinkdamiesi būtent standartinius gaminius kartu su montavimo darbais. Yra daug bendrovių, kurios siūlo gana patrauklias kainas, tačiau žinokite, kad jos išauga esant kažkokiems išskirtiniams poreikiams. Pavyzdžiui, norintys kažkokio unikalaus dizaino paminklo, už jį ir turės mokėti gerokai didesnę sumą.

Renkantis paminklus, tai pat reikėtų įvertinti ir kitus niuansus. Specialistams reikės žinoti ir kapavietės būklę, nes kartais paminklo montavimui gali tekti atlikti ir kitus paruošiamuosius darbus. Už juos vėlgi – jums reikės sumokėti papildomai.

Rekomenduojame

Panašios naujienos