Orai atvėso – metas pasirūpinti padangomis

Automobilių meistrai teigia, kad nepaisant itin didelio informacijos kiekio, prasidėjus padangų keitimo sezonui, vis dar neišvengiama daugybės klaidų. Didžiausia problema yra tai, kad tuomet, kai ateina metas pasirūpinti padangomis, daugelis vairuotojų nori sutaupyti, todėl nekreipia dėmesio į specialistų patarimus. Vis dėlto, turite nepamiršti, kad vairavimas žiemą reikalauja ne tik daugiau dėmesio ir atsakomybės, bet ir tinkamos transporto priemonės eksploatacijos. Kitaip sakant, tinkamos ir kokybiškos padangos pasirūpins tiek jūsų, tiek kitų eismo dalyvių saugumu, suteiks daugiau komforto ir garantuos, kad automobilis bus lengviau suvaldomas stresinėse situacijose.

 

Nepasikliaukite vien tik išvaizda

Rinkdamiesi žiemines padangas, niekuomet neapsiribokite vien jų estetine išvaizda, t. y. išorinės padangų būklės įvertinimas yra svarbus, tačiau toli gražu ne viską lemiantis sprendimas. Antrame plane negali atsidurti nei konkretaus gamintojo vardas, nei jo patirtis, atliekami bandymai ar siūlomos naujovės. Primename, kad padangos, pasirinktos ne pagal poreikius ir transporto priemonės eksploatacijos ypatumus, po kurio laiko gali sudaryti rimtų sunkumų.

 

Rinkitės jūsų vairavimo stiliui tinkančias padangas

Būtina pagalvoti, kokio tipo padangas rinksitės. Jos gali būti kieto ir minkšto mišinio arba dygliuotos. Tiesa, prekyboje taip pat siūlomos ir universalios padangos, tinkančios tiek vasaros, tiek žiemos orams, tačiau specialistai šį pasirinkimą vertina gan skeptiškai. Ne veltui sakoma, kad tai, kas tinka visiems, paprastai netinka niekam. Universalios padangos tiks tik tuomet, jei žiemą važinėjate itin retai, o reikalingą atstumą įveikiate gerai prižiūrėtais, valomais ir asfaltuotais miesto keliais. Jei žiemos metu važinėjate daug ir intensyviai, tačiau paprastai – tik miesto gatvėmis ar autostradomis, rinkitės kieto mišinio padangas, kurios užtikrins patikimą eksploataciją ir gerą sukibimą su keliu. Minkšto mišinio padangos rekomenduojamos vairuotojams, kuriems tenka įveikti ir sunkiau pravažiuojamus, rečiau valomus takus. Dygliuotos padangos siūlomos užmiesčio gyventojams ir vairuotojams, kuriems tenka daug ir dažnai važiuoti itin sudėtingomis žiemos sąlygomis, visiškai neprižiūrėtais keliais.

 

Dar keli patarimai

Specialistai teigia, kad dažna vairuotojų klaida – visiškas neatsižvelgimas į padangų išmatavimus, jų plotį ir aukštį pasirenkant atsitiktinai. Primename, kad siekiant tinkamos ir kokybiškos eksploatacijos, padangos turi būti tokių matmenų, kuriuos numato konkretaus automobilio modelio gamintojas. Jei perkate naudotas arba ketinate montuoti ne vieną sezoną važinėtas padangas, būtinai įvertinkite protektoriaus gylį. Šis turėtų būti ne mažesnis nei 3 mm, nors dažnas padangų gamintojas rekomenduoja nerizikuoti ir padangas keisti naujomis, kai senųjų protektoriaus gylis pasiekia 4 mm.

Rekomenduojame

Panašios naujienos