Odos priežiūra: 6 sveikos odos patarimai

Gera odos priežiūra, įskaitant apsaugą nuo saulės ir švelnų valymą, gali padėti išlaikyti jūsų odą sveiką ir švytinčią. Nors galbūt neturite laiko intensyviai odos priežiūrai, vis tiek galite palepinti save, atsiminę pagrindus.

Tinkama odos priežiūra ir sveiko gyvenimo būdo pasirinkimas gali padėti atitolinti natūralų senėjimą ir išvengti įvairių odos problemų. Pradėkite nuo šių 6 patarimų.

1. Nepageidaujamų plaukelių šalinimas

Norint turėti švelnią bei lygią odą, svarbu yra tinkamai ją prižiūrėti. Šalinant nepageidaujamus plaukelius, gali atsirasti erzinantis paraudimas, dirginimas arba įpjovimai.

Tam, kad gali būtų to išvengti, o oda išliktų sveika ir graži, yra rekomenduojama rinktis vieną iš inovatyviausių būdų – plaukų šalinimą lazeriu.

Inovatyvus plaukelių šalinimo salonas EPIL Kaune atlieka tiek plaukų šalinimą lazeriu, tiek elektroepiliacijos procedūras saugiai bei efektyviai.

2. Apsaugokite save nuo saulės

Vienas svarbiausių būdų prižiūrėti odą yra jos apsauga nuo saulės. Visą saulės spindulių poveikį gali sukelti raukšlės, senatvės dėmės ir kitos odos problemos, taip pat padidėja odos vėžio rizika.

Norėdami kuo išsamiau apsaugoti nuo saulės

  • Naudokite kremą nuo saulės. Naudokite plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės, kurio SPF yra ne mažesnis kaip 15. Apsauginį kremą naudokite gausiai ir tepkite iš naujo kas dvi valandas – arba dažniau, jei plaukiate ar prakaituojate.
  • Ieškokite šešėlio. Venkite saulės tarp 10 ir 16 val., Kai saulės spinduliai stipriausi.
  • Dėvėkite apsauginius drabužius. Uždenkite odą marškiniais ilgomis rankovėmis, ilgomis kelnėmis ir plačiabrylėmis skrybėlėmis.

3. Nerūkykite

Rūkymas daro jūsų odą senesnę ir skatina raukšles. Rūkymas susiaurina mažiausias kraujagysles atokiausiuose odos sluoksniuose, dėl to sumažėja kraujo tekėjimas ir oda tampa blyškesnė.

Tai taip pat išeikvoja odai deguonies ir maistinių medžiagų, kurios yra svarbios odos sveikatai.

Rūkymas taip pat pažeidžia kolageną ir elastiną – skaidulas, kurios suteikia jūsų odai tvirtumo ir elastingumo.

Be to, pasikartojančios veido išraiškos, kurias darote rūkydami, pvz., apsivalykite lūpas įkvepiant ir prisimerkite, kad neliktų dūmų, gali prisidėti prie raukšlių atsiradimo.

4. Švelniai prižiūrėkite odą

Kasdienis valymas ir skutimasis gali pakenkti jūsų odai. Kad jis būtų švelnus:

  • Apribokite vonios laiką. Karštas vanduo ir ilgi dušai ar vonios pašalina riebalus iš jūsų odos.
  • Apribokite vonios ar dušo laiką ir naudokite šiltą, o ne karštą vandenį.
  • Venkite stiprių muilų. Stiprūs muilai ir plovikliai gali pašalinti jūsų odos apsauginį sluoksnį. Verčiau rinkitės švelnius valiklius.
  • Nusiskusti atsargiai. Norėdami apsaugoti ir sutepti odą, prieš skutimą patepkite skutimosi kremu, losjonu ar geliu. Arčiausiai skutimosi, naudokite švarų, aštrų skustuvą. Skustis plaukų augimo kryptimi, o ne prieš juos.
  • Drėkinkite sausą odą. Jei oda sausa, naudokite odos tipui tinkantį drėkinamąjį kremą. Kasdieniniam naudojimui apsvarstykite drėkiklį, kuriame yra SPF.

5. Sveikai maitinkitės

Sveika mityba gali padėti jums atrodyti ir jaustis geriausiai. Valgykite daug vaisių, daržovių, neskaldytų grūdų ir liesų baltymų.

Dietos ir spuogų ryšys nėra aiškus, tačiau kai kurie tyrimai rodo, kad dieta, kurioje gausu žuvų taukų ar žuvų taukų papildų ir mažai nesveikų riebalų bei perdirbtų ar rafinuotų angliavandenių, gali skatinti jaunesnę odą. Gėrimas daug vandens padeda išlaikyti jūsų odos hidrataciją.

6. Valdykite stresą

Nesuvaldytas stresas gali padaryti jūsų odą jautresnę, sukelti spuogus ir kitas odos problemas.

Miegokite pakankamai, nustatykite pagrįstas ribas, sugrąžinkite savo darbų sąrašą ir skirkite laiko jums patinkantiems dalykams atlikti. Rezultatai gali būti geresni, nei tikitės.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme aspektus, susijusius su 6 sveikos odos naudingiausiais patarimais. Vadovaukitės jais, jeigu norite turėti gražią, spildinčią bei glotnią odą. Nepamirškite, kad odos būklė priklauso ne tik nuo jos priežiūros, bet ir mitybos bei psichinės būklės.

Jeigu norite sužinoti daugiau kviečiame apsilankyti depiliacijoscentras.lt.

Rekomenduojame

Panašios naujienos