Nuo ko pradėti skyrybas?

Norint išvengti streso, rekomenduojama visos proceso metu kreiptis į kvalifikuotus advokatus, kurie būtų pasirengę visais būdais mėgintų laimėti bylą ir patenkinti kliento lūkesčius. Advokato dėka, galima tęsti normalų gyvenimo būdą ir nesirūpinti tokiomis smulkmenomis kaip dokumentų surinkimas, parengimas ir pateikimas teismui. Visi šie veiksmai paprastam žmogui gali būti sunkiai suprantami ir gali trukti ilgą laiką, tačiau specialistai žino ką daro ir tai gali padaryti vos per kelias dienas.

Spauskite čia jeigu domina skyrybos bendru sutarimu

Todėl norint kuo lengvesnio skyrybų proceso rekomenduotina kreiptis į skyrybų advokatus, o jaučiant psichologiniam spaudimui ir į psichologus, kurie padėtų išgyventi sunkų laikotarpį greitai ir lengvai. Skyrybos nelengvas procesas, todėl norisi, kad jis praeitų kuo greičiau.

Skyrybos gali būti įvairios, trukti vos dvi savaites ar net metus, kainuoti minimaliai ar pareikalauti daugybės išlaidų. Tačiau nuo ko viskas prasideda.

Sutuoktinių bendravimas

Žinoma viso ko pradžia tai tam tikri nesutarimai tarp sutuoktinių. Dažniausiais atvejais šie nesutarimai gali sutvarkomi bendravimo dėka. Tačiau kai kuriais atvejais bendravimas nepadeda viskas baigiasi pareiškimu dėl santuokos nutraukimo.

Toks pareiškimas sutuoktiniui gali būti labai netikėtas ir skaudus, tačiau svarbiausia išsakyti savo jausmus ir bandyti ieškoti bendro sutarimo. Norint sklandaus pareiškimo svarbu apgalvoti kiekvieną žodį ir per laiką kilusias problemas.

Svarbu jas išvardinti ir pabrėžti, kad laikas nepadeda jų išspręsti, todėl reikia žengti tolyn ir planuotis ateitį kitaip. Kai abu sutuoktiniai sutinka, kad problema yra ir jau vyrauja kurį laiką prieinamas, geriausiu atveju – bendras sprendimas. Kitais atvejais visa tai gali būti neigiama ir bandoma pamiršti. Tokiu būdu žengti kitą žingsnį gali tekti vienam.

Teisinės skyrybos

Šis procesas pradedamas kai bent vienas iš sutuoktinių kreipiasi pagalbos į advokatus. Jei dėl skyrybų susitariama bendrai, tai tokiu atveju į advokatą kreipiasi abu sutuoktiniai, kuriam pateikia savo reikalavimus bei konsultuojasi įvairiausiais klausimais. Toks teisminis procesas kur kas lengvesnis ir greitesni.

Kitu atveju, kada dėl santuokos nutraukimo kreipiasi tik vienas iš sutuoktinių dėl kito sutuoktinio kaltės, prasideda ilgas procesas dėl bendro turto dalijimosi. Šis etapas gali būti sunkus ir pareikalauti daug emocinių išgyvenimų, todėl pravartu kreiptis į specialistus, kurie kaip mat gali padėti visais kylančiais klausimais. Advokatai gali pasirūpinti visomis reikalingomis pažymomis bei dokumentų parengimu bei pateikimu teismui. Tokiu būdu klientas gali būti ramus ir tiesiog laukti galutinio teismo posėdžio bei sprendimo.

Teisinės pasekmės

Skyrybos, tai abiejų sutuoktinių reikalas, todėl svarbu jaučiant neigiamus jausmus apie tai kalbėti ir bandyti išspręsti problemą kaip tik įmanoma greičiau ir lengviau. Jei to padaryti bendravimu jau nebegalima, rekomenduojama kreipti į teisės specialistus – advokatus, kurie būtų tarsi vedliai viso teisminio laikotarpio metu ir galėtų pasirūpinti visais formaliais reikalais. Jeigu jums reikia daugiau informacijos apie tai, kaip pradėti skyrybas, ieškokite informacijos svetainėje teisėsangelai.lt

Skyrybos vieniems gali būti paprastas ir nesudėtingas dalykas. Tačiau kitiems tai ypač sunkus laikotarpis, kada patiriami įvairūs išgyvenimai ir emociniai protrūkiai. Visos patirtos emocijos daugiau ar mažiau perteikiamos kaip stresas, kas kaip žinia niekada neduoda naudos sveikatai.

Gyvenimas santuokoje gali būti pats laimingiausias gyvenimo laikotarpis, kurio žmogus į nieką niekada nekeistų. Tačiau ne visos santuokos yra sėkmingos ir nevisi sutuoktiniai gyvena laimingi ir patenkinti, todėl atsiranda nesutarimų. Kai kuriais atvejais šie nesutarimai gali būti išsprendžiami bendravimu, tačiau ne visada.

Jei laikui bėgant situacija nesikeičia ir nematomos abiejų sutuoktinių pastangos pradeda kilti idėjos dėl skyrybų. Kai kuriais atvejais tai pats geriausias sprendimas, kuris padeda tęsti gyvenimą ramiai ir be didesnių problemų, tačiau kartais skyrybų procesas gali užtrukti labai ilgai, o bendro sutarimo radimas pareikalauti daug pastangų ir nervų.

Tokiais atvejais, kai santuokos nutraukimas trunka ypač ilgai, patiriamos įvairiausios neigiamos emocijos: pyktis, liūdesys, sielvartas ar nusivylimas. Tokios emocijos ilgainiui daro blogą įtaką žmogaus psichinei, o veliau ir fizinei savijautai. Tokie neigiami išgyvenimai išvargina mintis, priverčia galvoti tik apie vieną dalyką bei sustabdo gyvenimo džiaugsmą. Galiausiai, tokia savijauta pradeda varginti kūną, jis tampa sudirgęs ir jautrus. Menkiausia smulkmena tampa didžiausia problema.

 

Rekomenduojame

Panašios naujienos