Namų interjero lempos: ką reikia žinoti?

Šis prabangaus apšvietimo vadovas supažindins jus su daugybe skirtingų apšvietimo tipų ir pateiks ekspertų idėjų, kaip pritaikyti savo namų apšvietimą. Mūsų išsamiame apšvietimo vadove rasite visą informaciją, kurios jums reikia norint lengvai apšviesti bet kurį kambarį savo namuose. Šis straipsnis yra dizaino patarimų rinkinys, lubiniai šviestuvai yra vienas esminių raktažodžių atspindinčių šį straipsnį, taip pat straipsnis padėsiantis išmokti tinkamai apšviesti savo namų kambarius.

 

Kambariai

    

Kiekvienas jūsų namų kambarys skirtas įvairiems tikslams, todėl vadovaukitės mūsų kambario vadovu, kad rastumėte jums tinkamas apšvietimo parinktis. Štai kodėl svarbu kruopščiai sudaryti apšvietimo planą, kuris geriausiai atitiktų kiekvieno jūsų namų kambario poreikius. Nors galime pateikti keletą bendrų skirtingų jūsų namų kambarių apšvietimo gairių, kiekvienas namas yra unikalus ir reikalauja ypatingo dėmesio. Tačiau norėdami sukurti savo namų apšvietimo planą, turite suprasti daugybę veiksnių.

    

Galite pamanyti, kad jūsų namų apšvietimo sistema iš esmės yra standi, kad prie namų esančių šviestuvų negalite pridėti nieko, išskyrus kelias lemputes. Niekada nežinai, kada gali tekti pakeisti esamą apšvietimą namuose arba sukurti naują grindų planą nuo nulio.

    

Yra daugybė pakabinamų šviestuvų tipų, todėl tikrai rasite tokį, kuris tiks jūsų interjerui. Paprastai virš valgomojo stalo matysite sietyną arba kokį nors pakabinamą šviestuvą, tačiau turite ir kitų galimybių, įskaitant bėgių apšvietimą ir diržus. Tai vienas iš trijų pagrindinių interjero apšvietimo tipų, jam priklauso daugybė šviestuvų ir stilių.

    

Šio tipo netiesioginis apšvietimas, dažniausiai prožektorių/prožektorių pavidalu, gali būti efektyviai naudojamas bet kurioje namų patalpoje. Aplinkos šviesa paprastai yra aplinkos šviesa ir dažnai yra geriausias kambario apšvietimo pradžios taškas. Aplinkos apšvietimas pirmiausia suteikia aplinkos apšvietimą, o akcentinis apšvietimas padeda apšviesti kambario dalis, kurių aplinkos šviesa nepasiekia.

 

Toršerai

    

Pavyzdžiui, toršeras, pakankamai galingas, kad apšviestų visą kambarį, yra aplinkos apšvietimas. Paprastai jūsų kambariams reikalingas tam tikras derinys arba aplinkos, akcento ir užduoties apšvietimas. Šie šviestuvai niekada nenaudojami visam kambariui apšviesti, tik nedidelei kambario daliai. Šviestuvai neapšviečia viso kambario, todėl yra idealus kandidatas į darbo lempą.

    

Tačiau kadangi apšvietimas dažnai yra per atšiaurus, jie netinka daugeliui patalpų, išskyrus rūsius ir palėpes. Rekomenduojame šviesias arba neutralias baltas lemputes erdvėms, kuriose reikia ryškios ir aiškios šviesos, pavyzdžiui, virtuvėms, vonios kambariams ar buitinės technikos patalpoms, kur svarbios detalės.

    

Svetainėje rekomenduojama įrengti takelio apšvietimą ir reguliuojamą įleidžiamą prožektorių, kuris padės išryškinti meno kūrinius, skulptūrą, architektūrines detales. Komunalinėms patalpoms reikalingas aktyvus apšvietimas, kuris gali būti bėgių apšvietimo ir pakabinamų šviestuvų derinys, siekiant pagerinti apšvietimą. Pridėkite veiklos žibintus, kuriuos galima įjungti ir išjungti, jei reikia, pvz., toršeras ir stalines lempas skaitymui, taip pat kelis orientuotus sieninius arba lubinius šviestuvus, kad paryškintumėte baldus ir meno kūrinius. Užduočių apšvietimas taip pat gali būti naudojamas kuriant takus pėstiesiems patalpoje ar koridoriuje, taip pat prožektorius grindų lygyje arba laiptų stovuose.

 

Šviesos šaltiniai

    

Apsvarstykite įvairius šviesos šaltinius, tokius kaip sieniniai šviestuvai, taškiniai šviestuvai, tačiau viskas priklauso nuo patalpos dydžio ir atstumo tarp šviestuvų. Apšvietimo lygis jūsų namuose priklausys nuo to, kiek į kambarį patenka natūralios šviesos. Apsvarstykite, kaip bus naudojamas jūsų kambarys ir kokie baldai jame bus talpinami – kai kuriems daiktams reikalingas specialus apšvietimas.

    

Yra trys pagrindiniai interjero apšvietimo tipai, idealiu atveju bet kuriame kambaryje jie turėtų būti visi. Kiekviename kambaryje dažnai rasite bent du skirtingus apšvietimo tipus, tačiau kartais kambaryje yra visi trys.

    

Dabar, kai suprantate įvairias apšvietimo parinktis, laikas nuspręsti, kaip ir kur dėti šviestuvus kiekviename kambaryje. Jei norite sužinoti daugiau apie turimas apšvietimo galimybes ir kaip pasirinkti tinkamą apšvietimą kiekvienam savo namų kambariui, atėjote ten, kur reikia. Mes gilinamės į visas smulkmenas, įskaitant užduotis, bendruosius akcentus, architektūrinį apšvietimą, spalvų ir jų psichologinio poveikio paaiškinimą, spalvų temperatūrą, o tada išskiriame visus skirtingus apšvietimo tipus jūsų namuose ir išorėje, o tada baigiame aplankyti daugybę nuotraukų. galerijos . , kuriame parodytos kiekvieno namo kambario apšvietimo galimybės.

    

Aukščiau pateiktos tendencijos yra skirtos suteikti jums supratimą apie tai, ką galite padaryti su namų apšvietimu ateinančiais metais, nesvarbu, ar atnaujinate, ar statote naują namą. Tikimės, kad perskaitę šį išsamų apšvietimo vadovą galėsite geriau suprasti, kaip pradėti kurti gerai apšviestą, bet skoningą kambarį. Tikimės, kad šios taisyklės padės sukurti gražiai apšviestą kambarį. Vėlgi, šis įrašas apie svetainės apšvietimo taisykles yra tik maža ištrauka iš bendro vadovo.

 

Tinkamas apšvietimas

    

Tinkamas apšvietimas gali kardinaliai pakeisti jūsų kambario atmosferą, gali sustiprinti spalvomis, naudojamomis jūsų interjere, ir netgi gali būti naudinga norint pažymėti įvairias jūsų namų sritis. Nors svarbu suprasti, kaip apšvietimas veiks erdvėje, turite žinoti, kaip apšvietimas gali sukurti jausmą kambaryje. Norėdami tinkamai apšviesti savo erdvę, pirmiausia turite įsivaizduoti visas galimas situacijas, kurioms naudosite būtent šią patalpą ir kokio apšvietimo reikės. Renkantis tobulą apšvietimą savo namams, svarbu atsižvelgti ir į funkcionalumą, ir į pojūtį.

    

Apšvietimas yra vienas iš svarbiausių interjero dekoravimo aspektų, nes ne tik apšviečia kambarį, bet ir gali visiškai pakeisti kambario išvaizdą į geresnę ar blogesnę. Tinkamai atliktas apšvietimas gali puikiai pakeisti erdvę, sukurti kambario nuotaiką ir atspindėti visų namų asmenybę. Apšvietimas gali būti vienas iš pagrindinių elementų, kai atsižvelgiama į jūsų namų erdvę, aplinką ir atmosferą.

 

Pabaigai

    

Akcentinis apšvietimas leidžia išryškinti įdomius namų dekoro elementus, tokius kaip paveikslas ar mantelis. Žinoma, norėsite pagalvoti apie savo šviestuvų išvaizdą, galbūt derindami vintažinio stiliaus šviestuvus su senais namais arba sukurdami elegantišką vaizdą su krištolo sietynu. Dauguma dizainerių sutinka, kad patalpoje reikia daugiau nei vieno šviesos šaltinio. Plačiau elempos.lt.

Rekomenduojame

Panašios naujienos