Naminis ir žalias kačių maistas

Kačių savininkams, norintiems pasigaminti naminį kačių maistą ar išbandyti žalią kačių maisto dietą, šiame straipsnyje yra pateikiamos idėjos, patarimai ir svarbios mitybos gaires.

Tarp kačių savininkų, kurie augintinius šeria žaliu ar naminiu kačių maistu, yra veterinarijos gydytojų, kurie įspėja, kad be kokybės kontrolės bakterijų užteršimo ar mitybos trūkumo rizika yra per didelė.

Jei pasirinksite tai padaryti vienas, būkite atsargus: pasigaminti kačių maistą užtrunka daug laiko. Tinkamo ingredientų, įskaitant vitaminus ir mineralus, pusiausvyros palaikymas ir tinkamas maisto laikymas yra labai svarbus laimingam ir sveikam gyvūnui.

Ką katės turi valgyti?

Atsižvelgiant į tai, kad jos yra mėsėdės, katėms reikia:
· Baltymai iš mėsos ar žuvies
· Amino rūgštys, tokios kaip taurinas ir argininas (iš mėsos ar žuvies)
· Riebalų rūgštys
· Vitaminai
· Mineralai
· Vanduo

Angliavandeniai, pavyzdžiui, ryžiai ir kukurūzai, yra nedideli, tačiau jie nėra būtini kačių mitybai. Tačiau nedidelis angliavandenių kiekis suteiks naudingos energijos ir gali sumažinti namuose gaminamos dietos kainą.

Neapdorotas kačių maistas: rizika ir nauda

Žalios mėsos dietos nėra nei saugios, nei mitybos požiūriu tinkamos. Ją palaiko Amerikos gyvūnų ligoninių asociacija, kuri įspėja apie apsinuodijimo salmonelėmis riziką tiek katėms, tiek žmonėms.

Kačių savininkams, norintiems pasigaminti naminį kačių maistą ar išbandyti žalio kačių maisto dietą, yra pateikiamos idėjos bei patarimai.

Maitinant kates žalios mėsos dieta taip pat paliekama per daug vietos kintamiesiems, dar viena priežastis, kodėl yra nepritariama tokiai dietai. Sakoma, kad slydimo galimybė yra didelė, jei savininkas išeina iš miesto, o maistas paliekamas per ilgai arba jei jie pakeičia vieną ingredientą kitu.

Geras maisto pasirinkimas

Visada yra svarbu žinoti, iš kur gaunama mėsa, geras pasirinkimas yra verti triušieną ir kaulų vištieną, sumalti juos ir prideti mineralų, tokių kaip taurinas, kad įsitikintų, jog jos katės maitinasi subalansuotai.

Toks maistas yra taip pat yra pigesnis nei kokybiškesnis konservuotas maistas, o jo gamybai prireiks maždaug dviejų valandų per mėnesį dviejų kačių savininkui.

Virta dieta: rizika ir nauda

Mokslinių įrodymų, patvirtinančių naminio kačių pašaro kokybę yra nedaug. Kai kurie, pavyzdžiui, Kornelio universiteto Veterinarijos koledžas, įspėja, kad namuose nereikėtų gaminti žalio ar termiško kačių maisto, nes svarbu gauti reikiamą maistinių medžiagų kiekį ir proporcijas.

Žalios mėsos dieta: sveikų kačių receptas

Šį receptą sukūrė Piersonas. Tokia porcija suteikia pakankamai maisto vidutiniškai katei 10–14 dienų.

· 3 svarai visos vištos ar triušio, įskaitant kaulus, organus ir odą
· 1 puodelis vandens
· 2 kiaušiniai (naudokite žalius trynius ir lengvai virkite baltymus)
· 2000 mg laukinės lašišos aliejaus
· 400 TV vitamino E (veikia miltelių pavidalu kapsulių pavidalu)
· 100 mg vitamino B komplekso (pradėkite nuo mažesnio kiekio pradėdami žalios mėsos dietą; vitaminas turi stiprų kvapą)
· 2000 mg taurino, miltelių pavidalo
· ¾ šaukštelio druskos su jodu (naudojant vištienos dalis)
· Kepenys (įpilkite 4 oz., Jei jūsų naudojamoje mėsoje nėra organų)
· Psyllium (pridėkite, kai pirmą kartą įvedėte katės žalios mėsos dietą).

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme naminio kačių maisto ir žalias kačių maisto privalumus bei trūkumus. Taip pat pateikėme vieną iš kokybiškiausių bei mineralų ir vitaminų praturtintų naminio kačių maisto receptų. Vadovaukitės šia informacija ir galite būti užtikrinti, kad jūsų katė valgo sveiką bei kokybišką maistą.

Informacija yra parengta, vadovaujantis dimedium.lt medžiaga.

Rekomenduojame

Panašios naujienos