Mišką parduoti kirtimui – ypač naudinga

Tik dabar pradėjote domėtis kaip reikėtų parduoti seno miško sklypą, jog būtų gaunama kuo daugiau naudos? Pirmiausia, reikia žinoti, kad Lietuvoje miškas gali būti parduodamas tiek su žeme, tiek ir be jos. Yra du skirtingi variantai, kurie pasitelkiami skirtingais atvejais. Vieni miškus veisia būtent kirtimams, o kiti tiesiog turi tokią nuosavybės teisę ir tiek. Tad, kiekvienu atveju reikėtų žiūrėti kas naudingiausia būtų būtent jums. Mišką parduoti su sklypu yra gana lengva – sunkiau yra surasti pirkėją, kuris pasiūlyti gerą kainą.

Daug žmonių parduoda mišką su žeme dėl to, kad tiesiog nori nusikratyti naštos. Juk turint miško plotą, reikia jį prižiūrėti – valyti. Tai pareikalauja nemažai laiko ir darbo. Dėl šios priežasties geriausia būtų mišką tiesiog parduoti arba išnuomoti. Trumpai tariant, jeigu mišką parduodate su žeme, tai taip viskas ir vyksta – vieną kartą gaunate pinigus ir viskas – nebeturite jokių teisių į tą mišką. Bet, yra ir kitas variantas, kuriuo galite pasinaudoti.

Kiekvienas miško savininkas gali parduoti teisę į medieną. Trumpai tariant, galite susirasti pirkėją, kuris nusipirks jūsų sklypą tik vieną tikslui – iškirsti ten esančią medieną. Kai jis baigs kirtimo darbus, visa nuosavybė priklausys jums ir su tuo mišku galėsite daryti ką tik panorėję. Trumpai tariant, toks pardavimas yra įvardijamas, kaip pardavimas kirtimui. Miško savininkas neparduoda žemės, jis galima sakyti, parduoda leidimą iškirsti miške esančią medieną.

Žmogui, parduoti mišką kirtimui, naudinga dėl kelių priežasčių. Svarbiausia ta, kad tokiu būdu nuosavybės teisė išlieka. Juk baigus kirtimams, galite sugalvoti iš to miško kažką padaryti. Tad, nuosavybės teisės likimas tikrai jums gali atnešti naudos ateityje. Kitas svarbi priežastis – nemokamai bus išvalytas miškas ir už tai gausite pinigų. Pardavę mišką kirtimui, gausite pajamų ir nereikės patiems gaišti su valymo darbais. Tuo labiau, pirkėjas pats pasirūpins visas leidimais ir t.t.

Svarbu paminėti, kad parduodant mišką kirtimui, reikia viską atlikti pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus. Tad, kirtimams turi būti paruošiami tam tikri projektai. Pirkėjai patys dažniausiai viską sutvarko. Juos galite rasite paieškos sistemose vesdami tokius terminus kaip „perkame mišką“.

Rekomenduojame

Panašios naujienos