Kur panaudojami vandens siurbliai?

Šiandieninis vandens vaidmuo kasdieniame gyvenime yra labai svarbus ir praktiškai neįmanoma įvardinti srities, kurioje jis nebūtų naudojamas. Tiek pramonėje tiek ir buityje yra pastovus poreikis pumpuoti vandenį ir kitus skysčius. Būtent todėl vandens siurbliai įgavo tokį platų panaudojimą. Tai labai patogūs įrenginiai padedantys perpumpuoti skysčius iš vienos vietos į kitą. Šiuolaikiniai vandens siurbliai skiriasi savo konstrukcija ir pritaikymu, apie tai daugiau galima sužinoti čia.

Vandens siurblio tipas arba jo konstrukcija dažniausiai ir nulemia tai kur jis dažniausiai yra naudojamas. Buityje dažniausias tokių įrenginių pritaikymas yra – vandens padavimas iš šaltinio į namų vandentiekio sistemą. Jei sklype yra iškastas šulinys, iš kurio vanduo paduodamas į namuose įrengtus čiaupus, dušą ar vandens šildytuvą, tai neabejotinai kad darbo imasi siurblys. Tokiose situacijose gali pasitarnauti paviršiniai arba panardinami įrenginiai. Kaip yra aišku iš jų pavadinimų, antras tipas naudojamas tiesiogiai panardinant į skystį, šiuo atveju vandenį, o pirmieji sėkmingai veikia tik būdami šalia vandens telkinio. Paviršutinius įrenginius dažnai galima pastebėti prie įrengiamų fontanų, dirbtinių vandens telkinių ar tiesiog pumpuojant vandenį sklypo laistymui. Panarinami siurbliai naudojami ir kai vanduo paduodamas iš gręžinio, tik šie „giluminiai“ įrenginiai šiek tiek skiriasi nuo naudojamų šuliniuose. Tačiau šie skirtumai yra labiau išvaizdoje nei darbo principuose.

Panašus veikimo principas yra ir fekalinių siurblių, kurie yra naudojami kanalizacijos atliekų pumpavimui. Nuo to kur naudojami panardinami siurbliai priklauso ir jų gebėjimas pumpuoti vandenį su įvairiomis priemaišomis. Paprasti šulininiai tinka tik švariam vandeniui, ir dėl to jose neretai yra montuojami plūdurai, atjungiantys įrenginiu, kai vandens lygis šulinyje pasiekia kritinę ribą. Gręžiniuose naudojamiems siurbliams tinka ir sąlygos kai vandenyje yra dumblo ar kitų sunkesnių dalelių, tačiau tolimesniam vandens naudojimui būtinai reikia įrenginėti papildomus filtrus.

Rekomenduojame

Panašios naujienos