Kuo ir kaip maitinti savo augintinius?

Subalansuota jūsų augintinio mityba garantuoja, kad jis augs tinkamai ir visada bus žvalus. Tačiau, vis dar yra daugybė žmonių, kurie savo keturkojus maitina tuo, kuo neturėtų. Tai ypač matoma kalbant apie užmiesčiuose lauke auginamus šunis. Jiems duodamos įvairios maisto atliekos ir ne tik. Ekspertų teigimu, maitinti šunis tuo, ką patys valgote – galima, tačiau maistas turi būti nesugedęs.

Didžiausia problema yra laikoma tai, kad nemaža dalis šunų šeimininkų mano, kad jų augintinio skrandis yra kažkoks stebuklingas ir galintis suvirškinti bet ką. Duodami įvairūs kaulai, pagedęs maistas ir jo likučiai. Paskui tokie gyvūnų šeimininkai stebisi kodėl jų augintinis negaluoja. Jeigu patys suvalgytumėte pašvinkusį maistą – jus taip pat negaluotumėte. Šuo – nėra šiukšlinė.

Kalbant apie šuns maisto parinkimą, taip pat verta atminti, kad auginius vien tik sausu maistu maitinti nederėtų. Visada siūloma maisto racioną paįvairinti. Tai reiškia, kad jeigu jūsų šuo nėra išrankus, tai be abejo, kad galite jam duoti tai, ką patys valgote. Aišku, kaip jau minėta – maistas turi būti šviežias, o ne pagedęs. Kaip bebūtų, šunims tikrai nereikėtų duoti kaulų. Nors visada teigiama, kad šunys mėgsta įvairius kaulus ir geba juos sutrupinti, tai nereiškia, kad jog šis „maistas“ nepakenks jūsų augintiniui.

Kaulai tikrai neturėtų būti duodami šunims, žinant, kad jie gali juos susmulkinti. Įprastai kaulai duodami tam, kad augintis pasigaląstų dantis. Tai reiškia, kad kaulai turi būti stori ir tvirti, jog jūsų augintis nesugebėtų jų sutrupinti ir praryti. Vietoje kaulų, siūloma rinktis specialius skanėstus. Gana nemažas pasirinkimas pateikiamas https://www.vetparduotuve.lt/skanestai el. parduotuvėje.

Beje, jeigu ketinate pirkti skanėstus savo augintiniui turėkite galvoje, kad jų yra kelių rūšių. Pirmiausia, kai kurie skanėstai yra duodami kaip vitaminai. Tai reiškia, kad norint, jog jūsų augintis gautų visų reikalingų medžiagų, tuos vitaminus teks jam duoti reguliariai (pagal instrukciją). Tas pats liečia šunų maistą. Atminkite, kad šunims duodamas ne tik sausas maistas – naudinga būtų duoti ir specialius konservus.

Jeigu jūs turite katę, tuomet su mityba yra viskas taip pat. Konservai katėms gali būti duodami lygiai taip pat, kaip ir sausas maistas bei skanėstai – tinkamu laiko intervalu.

Rekomenduojame

Panašios naujienos