Kokius krovinius galima gabenti keltu į Švediją?

Daugiau nei 90% pasaulio krovinių apyvartos keliauja į užsienį. Dėl to krovinių gabenimas jūra yra viena iš populiariausių transporto rūšių. Keltai veikia kaip tiltai, galintys sujungti ir užmegzti ryšius tarp žmonių, skirtingų miestų ir šalių. Keltų gabenimo populiarumą pateisina ekonominė nauda: pastatyti ir eksploatuoti keltą yra daug pigiau, nei pastatyti tiltą, kuris sujungs upės krantus, o kartais ir patį sąsiaurį ar jūrą.

Tarp jūrų keltų yra keleivinių ir krovininių keltų. Tačiau šio skirstymo nėra labai griežtai laikomasi, nes dažniausiai yra laivai, pritaikyti abiem funkcijoms atlikti skirtingomis proporcijomis – keleivių-krovinių ir krovinių-keleivių.

Dėl to, kad statomi vis didesni keltai, daugelis stacionarių ir kilnojamų automobilių denių paprastai hidrauliškai pakeliamų, įmontuojami į labai talpų korpusą. Siekdami atskirti krovinį nuo pėsčiųjų eismo, keleiviai paprastai į laivą lipa pro šonines duris, naudodamiesi koridoriais ar rankovėmis, tiesiogiai sujungtomis su keleivių terminalu. Jų žinioje kelte yra labai išvystyta viešbučių ir maitinimo infrastruktūra, kurioje, be kita ko, yra keleivių kajutės, restoranai, barai, neapmuitinamų prekių parduotuvės.

Kroviniai keltai pritaikyti riedantiems kroviniams ir transporto priemonėms gabenti. Keltai į Švediją gabena įvairaus tipo krovinius, tiesiog jie yra suskirstomi į standartinių ir pavojingų krovinių klases https://www.ferrybookings.lt/lt/patarimai/keltai-i-svedija

Atkreipkite dėmesį, kad vežimo išlaidų mažinimo klausimas visada yra aktualus vežėjams, todėl jiems dažnai tenka ieškoti naujų prekių pristatymo maršrutų. Krovinių keltų pervežimas leidžia optimizuoti kelių vežėjų išlaidas. Pavyzdžiui, gabenant krovinius iš Lietuvos į Švediją.

Keltai yra itin patogūs ir efektyvūs, nes sutaupoma rida, vairuotojai ilsėtis patogiose kajutėse, sumažinamos įrangos nusidėvėjimo išlaidos, degalų sąnaudos, fiksuotas išvykimo,atvykimo grafikas. Beje, tranzito laikas, palyginti su sausumos keliu, gali būti žymiai sutrumpintas, o tai turi įtakos galutinėms gabenimo sąnaudoms.

Rekomenduojame

Panašios naujienos