Kokią šildymo sistemą pasirinkti mažos kvadratūros namo statybai?

Namo šildymo būdo pasirinkimas yra vienas iš svarbiausių klausimų, lemiančių vėlesnes viso pastato eksploatacijos išlaidas. Apie namo šildymą derėtų pagalvoti jau kuriant statybos projektą arba pradedant statybos darbus. Populiariausi individualių namų šildymo būdai yra šildymas elektra, dujomis, kietuoju kuru, židiniu ir vadinamasis saulės energijos šildymas. Savo ruožtu vienas iš efektyviausių būdų išsklaidyti šilumą namuose yra grindinis šildymas. Tad kokie yra efektyviausi ir pigiausi namo šildymo būdai?

Ypač populiari oras-vanduo šildymo sistema gali suteikti efektyvių šildymo ir vėsinimo sprendimų bet kokiems namams, ypač esant šaltesniam klimatui. Svarbu tai, kad oro šilumos siurbliai priklauso nuo atsinaujinančių energijos šaltinių ir taip prisideda prie anglies dvideginio išmetimo mažinimo, o tai nebūtų įmanoma naudojant tradicines technologijas. Tai įmanoma, nes oro šilumos siurblys perduoda šilumą, o ne paverčia ją iš žaliavų, pavyzdžiui kuro. Ši šildymo sistema tampa vis populiaresnė tiek namų ūkiuose, tiek pramonės sektoriuje, kadangi jie yra ne tik efektyvūs, bet ir labai prieinami.

Kitas šildymo būdas – dujinis. Dujiniai katilai neužima daug vietos, jais patogu naudotis ir nereikia kontroliuoti kuro kiekio. Galima rasti tris pagrindinius šių prietaisų tipus: tradicinius, kondensacinius ir pulsuojančius, kurie tarpusavyje skiriasi veikimo principu ir šilumos atgavimo kiekiu.

Ir galiausiai iš populiariausių namo šildymo sistemų taip pat apžvelgti reikėtų elektrinį šildymą. Jis yra vienas patikimiausių ir patogiausių būdų šildyti vienos šeimos namus. Jų neabejotinas pranašumas yra paprastas naudojimas – elektriniai šildytuvai, kaip ir dujiniai nesusitepa, leidžia lengvai reguliuoti kambario temperatūrą, nereikalauja reguliaraus kuro papildymo ir panašiai. Deja toks komfortas siejamas ir su gana didelėmis sąnaudomis. Tiek įrengimo darbai ir medžiagos, tiek sąskaitos už šildymą gali būti šiek tiek bauginančios.

Rekomenduojame

Panašios naujienos