Kodėl taip svarbu laiku įsidėti dantų protezus?

Svarbu laiku įsidėti dantų protezus nes nelikus danties šaknies, nelieka ir spaudimo į žandikaulį kramtymo metu, todėl žandikaulio kaulas per ilgesnį laiką pradeda nykti. Žandikaulio kaulo nykimas, kurio neapsaugo dantų protezavimas be implantų- labai rimta problema, kuri nėra labai akivaizdi tuoj pat, tačiau pamažu patiriama realiai. Būdamas be dantų žmogus sukelia gailesčio ir atmetimo reakciją. Dažnai tai tampa bendravimo barjeru ir labai menkina savivertę, dėl ko pradedama vengti kontakto su kitais žmonėmis. Jis negali laisvai bendrauti, juoktis, šypsotis, susipažinti. Pablogėja ne tik psichologinė būsena, bet ir žmogaus savijauta, nes netekusiam dantų žmogui sunku sukramtyti maistą, kas sutrikdo visą virškinimo sistemą. Dėl to ilgainiui gali paūmėti įvairios chroniškos lėtinės ligos, sutrinka ne tik medžiagų apykaita, bet ir harmonų balansas. https://evadenta.lt/paslaugos/dantu-protezavimas/

Išimamų dantų protezai

Išimamų dantų protezai yra taikomi tais atvejais, kai nėra galimybių implantuoti ar gaminti lanko atraminių protezų. Priklausomai nuo paciento situacijos, galima gaminti dalinius arba pilnus išimamus dantų protezus. Didžiausias išimamų dalinių protezų trūkumas- apkrova, tenkanti likusioms atraminėms vietoms. Tiesa, kad specialių techninių konstrukcijų dėka ši apkrova gali būti minimaliai sumažinta, tačiau nelaimei, jos neįmanoma visiškai pašalinti. Protezus prilaikantys dantys pamažu gauna vis didesnę apkrovą, o galiausiai, protezams išsiskleidus, jų netenkama. Deja, daugelis pacientų pripranta prie savo vis didėjančių gomurių nešiojant dalinius, o vėliau pilnus dantų protezus. Galiausiai gomurys būna visiškai uždengtas, o burnos gleivinė negali atlikti savo funkcijos. Pacientas nebejaučia skonio ir turi su tuo susitaikyti.

Fiksuojami dantų protezai

Fiksuoti protezai- tai vainikėliai, tiltai, laminatės, užklotai ar įklotai, taip pat fiksuotieji dantų protezai fiksuojami prie likusių dantų. Dantų protezavimas fiksuotais protezais išsiskiria didesniu kramtymo efektyvumu. Fiksuoti protezai suteikia gerą estetišką išvaizdą taip pat užtikrina lengvesnį kalbėjimą, aiškesnį žodžių tarimą. Fiksuojamus protezus reikia valyti, prižiūrėti kaip ir natūralius dantis.

Rekomenduojame

Panašios naujienos