Kodėl būtina pasikeisti padangas?

Automobilio padangos yra neabejotinai vienos svarbiausių dalių, nuo kurių priklauso ne tik važiavimo kokybė bet ir važiuojančių saugumas ir netgi gyvybės. Ir nors gamintojai kasmet atranda vis naujas technologijas, kurių pagalba sugeba sukurti vis atsparesnes ir tvirtesnes padangas, jas vistik tenka periodiškai keisti. Deja bet tikslaus laiko kada ateis ta diena, kai teks atsisveikinti su senomis ir susidėvėjusiomis padangomis. Čia įtakos turi tiek pačios pasirinktos gumos, tiek jų priežiūra, bei tokie veiksniai kaip oro sąlygos, kelių būklė ir nuvažiuotas atstumas. Ne paskutinį vaidmenį turi ir vairuotojų elgesys ir vairavimo ypatumai. Vienas dalykas tikrai yra aiškus – pats automobilis įtakos padangų susidėvėjimui neturi, tad jokio skirtumo ar vairuojate Citroen ar Audi, abiem atvejais teks susidurti su poreikiu pasikeisti padangas.

Kas gi atsitinka, kad vis tenka rūpintis naujomis padangomis ir kas būtų jei nekreipti dėmesį ir tęsti jomis naudotis net ir atėjus rekomenduojamam laikui? Padanga vienu metu atlieka kelias labai svarbias funkcijas. Jos sukuria būtiną sukibimą tarp kelio ir automobilio, kurio pagalba pastarasis gali judėti. Tuo pat metu jos tampa pagrindiniu trinties objektų, kurio pagalba galime greičiau sustoti. Esantis padangose oras veikia kaip savotiškas amortizatorius, sumažinantis kelio nelygumų poveikį pačiai transporto priemonei ir joje važiuojantiems, taip užtikrinant didesnį komfortą. Be to padangos leidžia eksploatuoti automobilį net ir labai sudėtingomis vairavimo sąlygomis: lyjant stipriam lietui ar prisnigus.

Čia labiausiai padeda padangose esantys protektoriai ir patys įmantriausi jų raštai. Jų pagalba padanga išstumia vandenį, tokiu būdu užtikrinant geresnį sukibimą su keliu. Tačiau mažėjantis protektorius reiškia, kad padangos nebegali atlikti savo funkcijos taip pat efektyviai ir jų eksploatavimas sudėtingesnėmis sąlygomis gali baigtis labai liūdnai.

Rekomenduojame

Panašios naujienos