Kodėl būtina gydyti dantų kanalus?

Visi žinome, kad dantų skausmas yra vienintelis, kurio neįmanoma pagydyti tiesiog išgėrus tabletę nuo skausmo. Jeigu nesunkiai susižeidę ar įsipjovę, galime patys užklijuoti pleistrą ir savarankiškai žaizdą visiškai pagydyti, tai nieko panašaus nepavyks padaryti su dantimi.
Dantų kanalų ligos – tai vienos iš pačių skausmingiausių danties patologijų, kurios gali baigtis net ir danties netekimu. Signalų, apie beprasidedančias ar jau esančias kanalų ligas mums visuomet signalizuoja pojūčiai – tai dantų jautrumas, skausmas, patinimas ar patamsėjimas. Tačiau kalbant apie dantis, delsti bet kuriuo atveju ilgai nereikėtų. Kuo ilgiau
vengiame dantis taisyti ankstyvojoje stadijoje, tuo blogesnės pasekmės mūsų laukia.

Pasak evadenta.lt, laiku pradėtas endodontinis gydymas gali padėti išsaugoti nuosavą dantį. Tačiau, deja, net ir manant, kad tai pirmieji požymiai, atvėrus dantį galima laukti nemalonių staigmenų. Kartais dėl lėtinio uždegimo žmogus ilgą laiką nejaučia jokių požymių, kol vieną dieną neatsibunda ištinusiu dantimi. Tokie atvejai yra vieni skaudžiausių, kadangi tuomet gydymas būna ilgas ir ne visuomet pavyksta išsaugoti nuosavą paciento dantį.

Todėl vos pajutus bent menkiausius požymius – danties jautrumą karščiui, šalčiui ar kramtant, jaučiant, kad dantis „pakeltas“, reikėtų nedelsiant kreiptis į odontologą. Tokiais atvejais atliekama pirminė apžiūra, tačiau dažniausiai kanalų ligos nustatomos tik rentgeno nuotraukos pagalba. Nustačius, kad tikrai kanalams reikalingas gydymas, jis turi būti pradedamas nedelsiant.

Labai dažnai danties kanalų uždegimas gali būti ir seniai atlikto danties gydymo pasekmė, kuomet buvo danties plombavimo metu nebuvo tinkamai sutvarkyti kanalai. Taipogi atvejai, kai kanalai buvo sutvarkyti netinkamai arba ne visi. Tokiu atveju šalinama dantyje ir kanaluose esanti sena medžiaga, gydomas uždegimas, iš naujo suformuojami danties kanalai. Jeigu reikalinga, dedamas dirbtinis vainikėlis.

 

Rekomenduojame

Panašios naujienos