Kas padeda sergančių vaikų šeimoms?

Parama sunkiai sergančiam vaikui besirūpinančiam asmeniui. Kai šeimos narys ar draugas rūpinasi sunkiai sergančiu vaiku, gali nežinoti, ką pasakyti ar daryti. Tu gali padėti, jei kreipiatės į šeimą, nes jūsų noras padėti gali jiems būti didelė paguoda. Dažnai žmonės nežino, ką pasakyti ar daryti, todėl nieko nedaro, laukdami, kol šeima pasieks juos. Šeimos bijo kreiptis pagalbos, nes arba tiesiog gėdijasi prašyti arba iš didelės nelaimės nepagalvoja apie tokią galimybę.

Yra daug įvairių būdų, kaip pasiūlyti pagalbą. Galite pateikti savo draugui idėją, ką jūs galite padaryti. Jei nesate tikri, kaip juos palaikyti, paklauskite jų, ką galėtumėte padaryti. Svarbu prisiminti, kad siekiama paremti šeimą taip, kad joms būtų naudinga. Žmonėms gali būti sunku prašyti pagalbos ar ją priimti, todėl pabandykite suteikti paramą praktiškai, jautriai ir lengvai jiems priimtinu būdu. Net jei nežinote, ką pasakyti, susisiekti su šeima yra naudinga. Paprasti gestai, pvz., tekstas, el. paštas, yra keletas būdų parodyti, kad jums rūpi. Girdėjimas „Aš galvojau apie tave“ gali būti paguodos ir stiprybės šaltinis.

Jei pasiimsite dovaną sergančiam vaikui, pabandykite padovanoti nedidelę dovaną arba skirti ypatingą dėmesį ir jo broliams ar seserims. Padėti galime įvairiais būdais, tarkim jei sergantis vaikutis turi brolių ir seserų, o tėveliai visą dėmesį skiria sergančiam vaikui, jus tuo tarpu galite pasiūlyti savo draugiją jo broliams ar seserims, skirdami šiek tiek savo laiko jiems. Siūlymas pasiimti juos į kažkokią veiklą ar jų priežiūra, kai jų  brolis ir sesuo lanko medicininius susitikimus, yra keletas paprastų būdų padėti. Šeimai kartais reikės kalbėti apie savo išgyvenimus, o kartais jie pasirinks ne. Stebėkite ženklus, kai jie nori kalbėtis, bendrauti ar tiesiog norėti ramios kompanijos paguoda.lt.

Rekomenduojame

Panašios naujienos