Kam reikalingos medienos lazūros?

Kaip žinia, bet kokia mediena reikalauja priežiūros ir tam tikro apdirbimo. Norint, kad medienos apdaila ar gaminiai ilgai tarnautų ir atrodytų estetiškai, reikia pasirūpinti jos padengimu.

Medieną reikia impregnuoti, prieš dažant – nugruntuoti, galiausiai padengti dažais. Tačiau galima pasirinkti ir kiek greitesnį variantą, bet taip pat visiškai patikimą ir 100 % užtikrinantį apsaugą. Tam galima rinktis ne dažus, o specialią medienai skirtą lazūrą.
Taigi, kam reikalinga medienos lazūra ir kodėl kai kuriais atvejais ji gali būti pranašesnė už dažus? Tai viena iš priemonių, kuri nereikalauja jokio papildomo medienos paruošimo prieš ja padengiant medienos paviršių. Jų būna skirtingų firmų, atspalvių arba bespalvė, tačiau labai gerais atsiliepimais pasižymi būtent vokiečių gamintojo Remmers lazūra medienai.

Tai yra impregnantas, gruntas ir dažai viename. Todėl pasirinkus šią priemonę, neabejotinai sutaupoma ne tik laiko, bet ir pinigų, kadangi nereikia pirkti kelių priemonių. Kitas privalumas pasirinkus šią lazūrą – bet kurį paviršių ja padengti pakaks vos pora kartų. Tuo tarpu dažant dažais, tai reikės daryti bent tris kartus, kadangi prieš tai reikės nugruntuoti ir vėliau tepti dažus mažiausiai du kartus. Skaičiuojama, kad 20 litrų šios glazūros pakanka maždaug 240 kv.m. plotui padengti.

Medienos lazūra apsaugo ją nuo pelėsio, neleidžia įsimesti ir plisti grybeliams, todėl mediena nekeičia spalvos. Ši priemonė užtikrina, kad niekas nesilups, todėl dažyti ja reikės ženkliai rečiau nei naudojant dažus. Be to, lazūra dengiasi labai tolygiai, nepalieka jokių dryžių, o svarbiausia – nepaslepia medienos faktūros. Tai – dar viena iš priežasčių, kodėl žmonės renkasi lazūrą. Remmers lazūra padengtas medienos fasadas, terasa ar tvora dėl matomos faktūros išlaiko natūralumą ir atrodo išties patraukliai.

 

Rekomenduojame

Panašios naujienos