Kaip išsirinkti šilumos siurblį?

Pastaruoju laiku sparčiai visame pasaulyje augantis šilumos siurblių populiarumas atkreipia vis didesnio nuosavų namų savininkų dėmesį. Jie yra vertinami už savo efektyvumą, funkcionalumą ir ekonomiškumą. Kokybiški šilumos siurbliai pasižymi ilgaamžiškumu ir nesudėtinga priežiūra. Taip pat jei kalbėtume apie įrenginius, kurie šilumos gavimui naudoja aplinkinį orą, tai vertėtų paminėti ir nelabai sudėtingą montavimą. Visgi tai nėra paprastas elektros prietaisas, kurį pakanka įjungti į elektros lizdą ir galima pradėti naudotis. Šilumos siurblio pasirinkimas nėra labai paprastas darbas ir norint, kad įsigytas modelis atitiktų visus poreikius teks atkreipti dėmesį į kai kuriuos svarbius dalykus.

Renkantis šilumos siurblį, pirmiausią reikėtų pasirinkti modelį, atitinkanti Jūsų montuojamą arba turimą šildymo sistemą. Šie įrenginiai yra skirstomi pagal šilumos sistemų temperatūras ir gali būti aukštų, žemų ir vidutinių temperatūrų. Iš esmės taip yra apibrėžiamas įrenginių galingumas ir jei jūsų sistemoje yra naudojami auštos temperatūros radiatoriai, tai reikės atitinkamo siurblio. Jei patalpos yra šildomos nuo grindų tai pakaks ir žemos temperatūros šilumos siurblio. Įrenginio galingumas yra svarbus ir apskaičiuojant reikiamą šilumos poreikį, namo aprūpinimui karštu vandeniu. Tai priklauso tiek nuo namo ploto ir nuo gyventojų skaičiaus ir jų poreikių. Geriausias šiuos skaičiavimus patikėti specialistams, kurie parinks patį tinkamiausią variantą.

Šilumos siurbliai yra gaminami, pritaikant juos prie tam tikrų klimato zonų, tačiau dažniausiai dėl to galvos sukti netenka, nes pardavėjai pasirūpina, kad rinkoje būtų siūlomi labiausias mūsų šalies klimatą atitinkantys modeliai. Tačiau jus tikrai galite pasirinkti įrenginio konstrukciją. Jos labai primena kondicionierius ir čia dažniausiai sutinkami 2 variantai: monoblokai ir split sistemos. Pastarosios yra universalesnės, tačiau reikalauja vietos vidiniam blokui, kurį rekomenduojama įrenginėti katilinėje, ar kitoje patalpoje, kur jo veikimas netrukdytų gyventojams.

Rekomenduojame

Panašios naujienos