Kaip išsirinkti elektros skydą namams?

Elektros instaliavimo darbus name pradedame kai tik pakyla sienos ir dar neatliktas tinkavimas. Taip organizuoti darbus yra patogiausia nes nereikia nieko gręžti ir daužyti. Laidus paslėps tinkas ar gipso kartono plokštės. Priklausomai nuo namo dydžio t. y. kambarių skaičiaus ir planuojamo buitinių įrenginių kiekio, kiekvienam namui reikalingas skirtingo dydžio elektros skydas.

Kuo elektros skydinė ypatinga? Tai yra metalo ir plastiko gaminys, paprastai sakant dėžė, kurią galime pakabinti ant sienos išorėje arba įmontuoti į vidų. Kokį montavimo būdą pasirinksime priklauso nuo vidaus apdailos ir patalpos paskirties, jei tai gamybinė, komercinės ar ūkinės paskirties patalpa tuomet išvaizda ne taip svarbi ir montuojame tiesiai ant sienos.

Namams reikalingi gražesnis plastikiniai elektros skydai su skaidriomis arbe nepermatomomis durelėmis. Elektros skydus montuojame tokiose vietose kur yra mažiausia tikimybė sąlyčiui su vandeniu, nors prekyboje yra ir gainių turinčių IP44, IP65 atsparumo drėgmei klasę. Jeigu namuose daug kambarių ir planuojama daug prietaisų jums reikės skydo kuriame būtų galima patalpinti daug modulių.

Elektros skydas name atlieka labai svarbią funkciją. Jame vyksta elektros paskirstymas iš elektros linijos. Namas turi vieną pagrindinį automatinį saugiklį kuris apsaugo nuo elektros sutrikimų ir perkrovos, tuo pačiu ir kiekvienas buitinis prietaisas gali turėti savo automatinį jungiklį, pavyzdžiui skambimo mašina ar giluminis siurblys. Nuo jūsų namuose naudojamos įrangos kiekio ir jų suvartojamos elektros energijos priklausys kaip reikės pajungti visą elektros sistemą skydinėje.

Ar žinote, kad pavyzdžiui virtuvės elektros laidus reikia tiesti ir sujungti labai apgalvotai nes jeigu elektrinę kaitlentė ar orkaitę užmaitinsite iš to paties kabelio kaip ir virdulys ar šaldytuvas, elektros apkrova nuolat bus per didelė ir elektra namuose nuolat išsijungs. Dėl šios priežasties daug suvartojančius elektros prietaisus elektros skydinėje reikia jungti atskirai.

Saugiausia bus jeigu elektros skydinės parinkimą ir montavimą patikėsite profesionaliems elektrikams. Atskirais atvejais gali būti reikalingi projektai ar leidimai iš kontroliuojančių institucijų ar galioti reikalavimas kad darbus privalo atlikti tik atestuotos įmonės.

Rekomenduojame

Panašios naujienos