Kada atsirado kombinezonai ir kokie dabar yra populiariausi?

Kombinezonai – puikus drabužis, kurį dėvi tiek moterys, tiek vyrai. Šis apdaras labiausiai vertinamas dėl savo praktiškumo bei patogaus nešiojimo. Tik, ar kada susimąstėte, kada kombinezonai buvo pradėti dėvėti? Daugeliui atrodo, kad tai gana naujas apsirengimo būdas, tačiau iš tikrųjų modernias jų gaminimo užuomazgas galima matyti nuo pat 1830 metų.

Peržvelgus to laikmečio fotografijas, galima matyti, kad žmonės atskiromis dalimis paimtus viršutinius apdarus prisiūdavo prie kelnių, taip sukurdami vientisą vieną drabužį. Tuo metu kombinezonai netgi simbolizuodavo asmens pareigas, pavyzdžiui, baltos spalvos nešiodavo dailininkai, dryžuotus – kelininkai, o mėlynus – visa kita darbo liaudis.

1870 metais kombinezonai pradėti siūti ne tik savarankiškai namuose, tačiau ir masiškai drabužių gamyklose. Iki pat 1900 metų šio drabužio petnešos turėjo ne sagtis, o sagas. Nuo 1916 metų buvo pradėta atidžiau žiūrėti ne tik į kombinezono pasiuvimo modelį, bet ir į medžiagą. Jau tada pradėjo labai populiarėti džinsiniai ar neperšlampančios medžiagos kombinezonai. Buvo siekiama kurti kokybiškus drabužius iš patvarių medžiagų, kurios neplyšta. Taip pat prasidėjo ir kišenių mada, todėl visi kombinezonai turėjo ne tik priekines, bet ir užpakalines kišenes.

Šiomis dienomis galima pastebėti, kad senosios mados po truputį vėl grįžta į mūsų dienas. Dabar taip pat yra labai populiarūs džinsiniai drabužiai. Tačiau, renkantis naują kombinezoną, galime pamatyti ir daug didesnę medžiagų įvairovę. Dabar galima įsigyti medvilninius, minkštus, šiltus, storus ir dekoruotus įdomiais raštais kombinezonus. Tai itin praktiškas drabužis, todėl yra be galo populiarus. Kombinezonus galima dėvėti ne tik per kokias nors ypatingas progas, tačiau ir paprastomis dienomis, tiek namuose, tiek gatvėje. Viskas priklauso tik nuo Jūsų individualaus stiliaus pojūčio.

Vienas patogiausių būdų nusipirkti naują drabužį – tai apsilankyti internetinėje parduotuvėje, pavyzdžiui, technomada.lt. Bijoti pirkti drabužius tokiu būdu nėra reikalo, kadangi netinkamą prekę visada galima pakeisti ar grąžinti. Taip pat prie kiekvieno kombinezono čia matysite labai aiškias išmatavimų lenteles, kurios labai padeda nesuklysti ir neįsigyti netinkamo dydžio apdaro. Išmėginkite ir neliksite nusivylę!

Rekomenduojame

Panašios naujienos