Ką reikia žinoti prieš pradedant ieškoti darbuotojo?

Kiekvienas darbdavys visuomet geriausiai žino, koks darbuotojas yra reikalingas ir kokį darbuotoją norėtų matyti savo komandoje. Tačiau labai svarbu ir tai, kad darbuotojas bus ir tam tikro skyriaus ar komandos dalis, todėl reikėtų neužmiršti ir kitų kolegų.

Paprastai darbuotojų paieška yra vykdoma atsižvelgiant į pareigybes ir kandidatų profesinius gebėjimus. Tačiau tai nėra vienintelis svarbus dalykas, kalbant apie sėkmingą darbuotojo įsiliejimą į kolektyvą. Todėl prieš pradedant ieškoti darbuotojo, labai svarbu atsižvelgti ir į jau suformuotos komandos poreikius, jų lūkesčius naujam kolegai. Siekiant, kad komanda būtų tvari ir kiltų kuo mažiau sunkumų, darbuotojus reikėtų rinktis atitinkamai.

Naujo darbuotojo atranka į jau suformuotą kolektyvą turėtų būti ne mažiau svarbi, kaip naujo sportininko paieška į komandą. Daugelis sėkmingai veikiančių įmonių patvirtins, kad ne vien profesiniai gebėjimai ir žinios lemia sėkmingą komandos ir net įmonės darbą. Čia labai daug lemia ir vidinė atmosfera, darbuotojų tarpusavio bendradarbiavimas, o tai gali dar labiau apsunkinti ir taip nelengvą darbuotojų atranką.

Žinoma, darbuotojų paieškos ypatumai skiriasi, atsižvelgiant į darbo rinkos situaciją konkrečiame mieste, priklausomai nuo jo dydžio, kitų aspektų. Kaip pavyzdys, darbuotojų paieška Vilniuje ir kokiame mažame miestelyje skiriasi kardinaliai. Didžiuosiuose miestuose darbuotojų pasiūla yra kur kas didesnė, todėl ir darbuotoją galima išsirinkti tiek pagal asmenines savybes, tiek profesinius gebėjimus. Tačiau jeigu paimsime kokį nedidelį miestelį, kuriame kvalifikuota darbo jėga yra mažuma, o reikalingas tam tikros srities darbuotojas, rinktis nebus galimybės.

Tačiau bet kokiu atveju, prieš pradedant ieškoti darbuotojo, reikia aiškiai nustatyti pagrindinius profesinius reikalavimus. Būtina įvertinti, kokiais specifiniais gebėjimais jis turi pasižymėti ir kokios asmeninės savybės padėtų prisitaikyti prie esamo kolektyvo.

 

Rekomenduojame

Panašios naujienos