Ką reikia žinoti apie įmonės duomenų sekimą?

Ar visos įmonės rūpinasi savo duomenimis. Ko gero, kiekviena įmonė, nori kad jų vidiniai duomenys būtų apsaugoti. Tačiau ką reikia daryti norint tuos duomenis apsaugoti ir įrankis koks įrankis tam tinkamiausias?

Duomenų sekimas turėtų būti vienas svarbiausių įmonės veiklų. Tačiau dažniausiai įmonės rūpinasi savo serveriais, duomenų bazėmis ir kitų techninių sistemų saugumu. Tai yra todėl, kad įmonės labiausiai bijo, kad asmenys mokantys nulaužti sistemas, pasieks jų visą turimą informaciją. Iš dalies tai yra teisinga. Einant laikui, atsiranda vis naujos sistemos, kuris sustiprina įmonės gebėjimus apsaugoti savo informaciją, bet kokią, net prieinamumą prie paprasčiausio elektroninio pašto, ko pasekoje gali pridaryti žalos įmonių darbuotojams, pačios įmonės reputacijai ar pradėti šantažuoti turima informacija. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad didžioji dalis įmonių naudojasi įmonės komunikacijos priemonėmis, tokiais kaip mobilieji telefonai ar kompiuteriai, kuriuose yra taip pat nemaža dalis informacijos.

Tačiau dar vienas svarbus dalykas į kuri reta įmonė atkreipia dėmesį, tai įmonės darbuotojų turimos informacijos sekimas. Kaip jį sukontroliuoti? Juk darbuotojas ne sistema, kurią galima sekti ir kontroliuoti. Darbuotojas tai didžiausias informacijos šaltinis, kuris žino viską, kas dedasi įmonės viduje. Kokios yra galimybės sekti ar iš jo neišeina įmonės duomenys?

Dažniausiai pasitaiko atvejų, kad didžiosios įmonės norėdamos apsaugoti savo duomenis, kartu su darbo sutartimi, savo darbuotojams pateikia ir konfidencialumo sutartis, kuriose būna numatytos sąlygos, teisės ir pareigos dėl informacijos susijusios su jų darbine veikla, bei kokia atsakomybė kiltų, jeigu jie nutekintų įmonės duomenis.
Tikriausiai įmonės duomenų sekimas, turi būti įmonėje užtikrintas visapusiškai, kad informacija nepatektų į kitų asmenų rankas.

 

Rekomenduojame

Panašios naujienos