Ką daryti norint pervežti negabaritinį krovinį?

Negabaritinių krovinių pervezimas laikomas labai specifine ir gana populiaria paslauga. Tam reikia ne tik individualaus, bet ir dažnai kūrybiško požiūrio. Dėl krovinio sunkumo ir daugialypiškumo gabenimas paprastai atliekamas magistralėse. Bet šis metodas nėra vienintelis. Transportavimas taip pat gali būti atliekamas geležinkeliu, oru, vandeniu.

Krovinys, kurio svoris ir tūris viršija standartinius leistinus parametrus, yra per didelis. Kitaip tariant, tai objektas, kuris netelpa į standartinį kėbulą ir kelia pavojų saugumui kitiems eismo dalyviams. Dažniausiai tai yra speciali įranga ar jos dalys, cisternos, statybinės medžiagos, dujų turbinos, karjerų speciali įranga.
Krovinio aukštis matuojamas nuo kelio paviršiaus iki aukščiausio transporto konstrukcijos taško. Norint užtikrinti tikslius matavimus, matavimo prietaisai – liniuotė arba matavimo juosta – turi būti sertifikuoti.

Taisyklės įpareigoja transporto priemonėse, kuriose viršijamos šios normos, įrengti ženklą „didelių gabaritų krovinys“. Tokius krovinius galima gabenti tik turint specialų leidimą, kuris gaunamas iš anksto.
Kelių transporto užsakymai leidžia gabenti negabaritinius krovinius visų rūšių keliais: miesto, priemiesčio, tarpmiestiniais ir tarptautiniais. Tačiau, kad jis būtų matomas iš toli, transporto priemonėje turi būti „per didelio krovinio” identifikavimo ženklas ir atšvaitai kraštutiniuose krovinio taškuose.

Judėti mieste ir gyvenvietėse galima tik naktį, kai sumažėja srautas. Dienos metu mieste ir per gyvenvietes judėti galima tik esant palydos automobiliui. Lydėjimo poreikį nustato Valstybinė eismo inspekcija, pasirašydama leidimą gabenti.

Saugų pristatymą užtikrina patyrusių vairuotojų, turinčių didelę patirtį, paslaugas teikiančios įmonės personalas.
Su nestandartiniu objektu judėjimo greitis keliuose turėtų būti ne didesnis kaip 60 km / h, o važiuojant per tiltus – ne didesnis kaip 15 km / h. Saugumo sumetimais vairuotojui draudžiama nukrypti nuo nustatyto maršruto. Draudžiama viršyti greitį, nurodytą leidimo dokumentuose gabenti negabaritinius krovinius, kad būtų užtiktintas saugumas visų eismo dalyvių.

Rekomenduojame

Panašios naujienos