Ką daryti jei prispaudė greitieji kreditai?

greitieji kreditaiGreitųjų kreditų bendrovės ilgą laiką ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse vertintos skeptiškai. Iki šių dienų esama šalių, kur tokio tipo skolinimasis kaip greitieji kreditai yra uždraustas ar bent jau uždrausta greitųjų kreditų reklama. Tuo tarpu mūsų šalyje imtasi šią rinką legalizuoti ir tinkamai sureguliuoti, kad žmonės galėtų naudotis teikiamomis paslaugomis nenukentėdami. Visgi, nemalonių situacijų vis dar pasitaiko.

Nors jau ne pirmi metai, kaip Šalyje įsigaliojo Vartojimo kredito įstatymo pakeitimai, kurie numatė visą pluoštą griežtinančių kredito išdavimo kriterijų, žmonės vis dar paslysta, manydami, jog greitųjų kreditų rinka – kone kazino. Neva paskolos išduodamos kone kiekvienam paprašiusiam, o atiduoti gali kada nori.

Tačiau toks mąstymas labai toli nuo realybės. Net ir greituosius kreditus suteikiančios bendrovės šiandien yra tikrinamos prižiūrinčios institucijos – Lietuvos banko. O šis nepasivargina tinkamai viską įvertinti ir net skirti nuobaudas. Nors įstatymuose aiškiai numatyta, jog greitieji kreditai gali būti išduodami tik konkrečius kriterijus atitinkantiems klientams, pažeidimų vis tiek pasitaiko.

O šalia neatsakingai dirbančių bendrovių, visuomet išsirikiuoja eilės nelabai tinkamai savo biudžetą gebančių įvertinti klientų. Todėl susiklosto situacija, kai žmogus apsikrauna greitaisiais kreditais ir nebežino, kaip toliau išgyventi.

Kai situacija visiškai sudėtinga – gali pagelbėti valstybė. Lietuvoje finansiniai asmenys jau gali paskelbti bankrotą, tačiau tai itin reti atvejai, kuriuos nagrinėja teismas. Ilgai trunkantis procesas ne tik vargina, tačiau ir kainuoja dar daugiau pinigų.

Tad kol situacija ne tokia aštri, geriausia bandyti susitvarkyti su savo finansais. Net jei uodegą prispaudė greitieji kreditai iš kelių skirtingų bendrovių, galite pasidomėti, ar jums gali būti pasiūlytas refinansavimas.

Refinansavimo paslaugą Lietuvoje teikia ne tik bankai ir lizingo bendrovės, bet ir smulkiųjų kreditų davėjai. Todėl visiškai nebereikia eiti į banką, pakanka kreiptis į vieną iš Jums kreditą suteikusių bendrovių. Analitikai ir asmeniniai konsultantai įvertins visas Jūsų turimas finansinių įsipareigojimų sutartis, peržiūrės ir išsiaiškins, kur būtų galima sutaupyti, kur pareikalauti mažesnių palūkanų normų, kur pratęsti mokėjimo terminą. Deja, tačiau finansinio išsilavinimo neturinčiam žmogui dažnu atveju tai įvertinti gana sudėtinga.

 

Tad išanalizavus visus duomenis, kreditorius perimtų Jūsų įsiskolinimus ir juos sujungtų į vieną bendrą paskolą su viena sutartimi. Tai ir būtų refinansavimas. Dažnu atveju tai reiškia Jūsų psichologiškai geresnę savijautą ir sumažėjusią mėnesinę įmoką. Be jokių teismų ar bankrotų!

 

Rekomenduojame

Panašios naujienos