Ką daryti, jei patyrėte avariją nuomojamame automobilyje?

Jums gali tekti atlikti kelis papildomus veiksmus, kad išspręstumėte automobilių nuomos draudimą ir draudimo išmokas.

Nuomos automobilio avarijos sprendimas yra vienas iš paskutinių dalykų, kuriuos norite padaryti atostogaudami. Nepaisant to, kad vairuojate automobilį, kuris nėra jūsų, ir važiuojate nepažįstamais keliais, neignoruokite galimybės, kad jums gali įvykti autoįvykis.

Įsitikinkite, kad visiems viskas gerai

Nors tai gali atrodyti natūralu, prieš pradėdami ką nors daryti, įsitikinkite, kad visi transporto priemonėje esantys žmonės yra sveiki. Patikrinkite aplinką ir visus kitus automobilius.

Kaip ir kiekvienos autoavarijos atveju, jei įmanoma, saugiai patraukite automobilį nuo kelio. Jei avarija yra rimtesnė, nedelsdami skambinkite 112, jei kas nors nukentėjo. O jei yra sprogimo pavojus, pasitraukite kuo toliau.

Užrašykite kontaktinę informaciją

Kai tik nustatysite, kad įvykio vieta yra saugi, keiskite kontaktinę ir draudimo informaciją su visomis kitomis susijusiomis šalimis. Keitimosi informacija turėtų apimti:

  1. Vardas.
  2. Adresas.
  3. Telefono numeris ir el. pašto adresas.
  4. Draudimo bendrovė ir poliso numeris.

Kiekvienos transporto priemonės vairuotojo pažymėjimo numeris, transporto priemonės registracijos numeris ir valstybinis numeris.

Jei yra liudininkų, gaukite ir jų kontaktinę informaciją.

Jei dalyvauja teisėsauga, būkite pasirengę parodyti jiems savo vairuotojo pažymėjimą, transporto priemonės registracijos kortelę, finansinės atsakomybės įrodymus ir dabartinį adresą.

Bendraudami su kitomis avarijoje dalyvaujančiomis šalimis, nesakykite kitiems vairuotojams ar policijai, kad avarija įvyko dėl jūsų kaltės (net jei manote, kad taip buvo). Būkite mandagus, tačiau venkite teiginių, tokių kaip „atsiprašau“ arba „Aš turėjau skirti daugiau dėmesio“, nes vėliau tai gali būti panaudota prieš jus. Verčiau naudokite tokias frazes kaip „Ar viskas gerai?“ parodyti empatiją nepripažįstant kaltės.

Dokumentuokite avariją su užrašais ir paveikslėliais

Skirkite laiko surinkti išsamią informaciją apie avariją. Parašykite užrašus (naudodami telefono užrašų funkciją) ir padarykite daugybę nuotraukų.

Dokumentuose pateikiama informacija turėtų apimti:

  1. Kiekvieno į avariją patekusio automobilio metai, markė, modelis ir spalva.
  2. Bet kokia kita išsami informacija apie susijusius automobilius.
  3. Tiksli susidūrimo vieta, įskaitant tokias detales kaip gatvių pavadinimai ir eismo juosta, kurioje įvyko avarija.

Kaip įvyko avarija?

Susisiekite su savo automobilių nuomos įmone. Nors iki šiol išvardyti veiksmai iš esmės atspindi tuos pačius veiksmus, kuriuos atliktumėte, jei vairuotumėte savo transporto priemonę, automobilių nuomos avarijoms reikia šiek tiek papildomų dokumentų.

Kuo skubiau paskambinkite į savo automobilių nuomos įmonę ir praneškite apie avariją. Pirštinių dėžutėje dažnai yra lipdukas su pagalbos numeriu arba pagalbos numeriu, nurodytu jūsų automobilio nuomos sutartyje.

Paklauskite įmonės, kaip elgtis. Paprastai automobilių nuomos įmonė turės užpildyti savo įvykių ataskaitos versiją, kurią paprastai sudaro ta pati informacija, kurią surinkote aukščiau.

Dėl išsinuomoto automobilio avarijos susisiekite su savo draudimo bendrove. Jei remiatės esamu automobilio draudimo polisu, kuris bus jūsų pirminio draudimo šaltinis, informuokite juos apie avariją, kad pareikštumėte ieškinį dėl žalos.

Sužinokite, kas yra atsakingas už ko sumokėjimą ieškinyje

Žinokite, ką apima jūsų pretenzija, ką gali padengti jūsų draudimo bendrovė ir ką gali padengti automobilių nuomos įmonė. Jei nuomojamą automobilį rezervavote kreditine kortele, kuri suteikia galimybę išsinuomoti automobilį, avarijos atveju tai taip pat gali padėti sumokėti už išsinuomoto automobilio žalą.

Susidūrimo žala: jei turite savo draudimo polisą su susidūrimu ir visapusiška apsauga, tai paprastai taikoma ir jūsų nuomojamam automobiliui. Jei jūsų įprasta politika to neapima, galite apsvarstyti galimybę nuomotis automobilių susidūrimo žalą iš savo automobilių nuomos įmonės. Priešingu atveju turėsite sumokėti žalą.

Žala kitiems: jei jau turite civilinės atsakomybės draudimą, tai paprastai taikoma ir nuomojamiems automobiliams. Jei ne, paprastai galite nusipirkti papildomą atsakomybės apsaugą iš nuomos agentūros, kuri sumokės už padarytą žalą kitų transporto priemonėms ar turtui. Nepasitikėkite savo kredito kortele.

Nors kai kuriose kreditinėse kortelėse siūloma išsinuomoti automobilį, jie paprastai nedraudžia civilinės atsakomybės. Jei dar neturite automobilio draudimo, paprastai verta nusipirkti – kitaip galite patekti į kitų avarijos dalyvių medicinos ir automobilio remonto išlaidas.

Pabaigai

Šiame straipsnyje aptarėme ką daryti ir kaip elgtis jei patyrėte avariją nuomojamame automobilyje, kokius dokumentus reikia pasirašyti ir ko reikėtų vengti tokioje situacijoje.

Informacija yra parengta vadovaujantis sitandgo.lt medžiaga.

 

Rekomenduojame

Panašios naujienos