Ir žiemą, ir vasarą pledas gali sukurti pasaką

pledaiŠaltais rudens ir žiemos vakarais turbūt ne vienas mūsų svajoja, kaip grįš namo, užsiplikys puodelį arbatos ir susisuks į pledą. Argi ne malonu šitaip žvelgti pro langą, skaityti knygą, žiūrėti televizorių ar kalbėti su šeima? Šiluma ir ramybė. Šilti pledai galbūt nėra esminis namų atributas, bet ganėtinai dažnas ir svarbus. Jeigu kaip tik dabar renkatės, pravartu kai ką žinoti.

Privalumai

Pati svarbiausia ir pagrindinė paskirtis – sušildyti. Vėsesniais vakarais į juos susisupti siūlo lauko kavinės, mamos žiemomis tiesia juos ant vaikų antklodžių, kad tik mažieji nesušaltų, žmonės neretai apsigaubia jais šaltesniuose namuose. Tačiau šie nepamainomi dalykai taip pat gali atlikti paklodės ar lovatiesės funkciją. Jais galima dengti lovas ir patalynes, šitaip suteikiant namams ir tvarkos, ir grožio. Taip pat galima išsinešti ir pasitiesti ant žolės piknikaujant ar tiesiog leidžiant laiką gamtoje.

Skirtingos medžiagos

Renkantis svarbu nusimanyti apie skirtingas medžiagas, iš kurių šilti pledai gaminami. Žiemą dažniausiai naudojami vilnoniai, tačiau ta pati vilna gali būti labai skirtinga. Natūralios, nedažytos avies vilnos gaminiai yra šiurkštoki, tačiau toks šiurkštumas gerina kraujotaką ir yra naudingas sergantiems reumatinėmis ligomis. Vis dėlto jie nėra patys maloniausi liesti. Dažyta avies vilna šiuo atveju yra ne tokia naudinga, bet malonesnė. Dar geresnis variantas yra alpakų, kupranugarių, Kašmyro ar merinosų vilnos pledai: jie daug švelnesni ir minkštesni, tačiau, žinoma, ir brangesni.

Ir žiemą, ir vasarą galima naudoti lininius pledus, kadangi linas laidus orui, todėl žiemą su juo šilta, o vasarą nekaršta. Tai irgi labai natūrali medžiaga, stipri, atspari ir tinkanti alergiškiems žmonėms. Medvilniniai produktai yra labiau vasariniai, jie ne tokie šilti, tačiau pigesni. Neblogas variantas yra dvigubas pledas: suaudžiamos dvi medžiagos, pavyzdžiui, linas ir vilna, todėl toks audinys gali patenkinti daugiau poreikių.

Žinoma, visada galima rinktis sintetinius produktus, kurie taip pat turi savo privalumų. Jie daug pigesni ir ne ką mažiau šiltesni ar puresni. Tačiau jie netinka alergiškiems žmonėms, mažiau praleidžia orą, traukia dulkes bei elektrinasi.

Kaip rinktis

Esame ne tik skirtingų medžiagų, bet ir skirtingų matmenų, skirtingų raštų, netgi svorio. Rinkdamiesi pagalvokite, ko jums reikia: ar pledas keliaus į vaiko kambarį? Tuomet patartina rinktis natūralesnį audinį. Jeigu planuojama naudoti kaip lovatiesę, kokybiškas audinys šiuo atveju ne toks svarbus, geriau pagalvokite apie trokštamą raštą ar spalvas, kurios derintųsi prie kambario. O norint turėti paprastų šiltų pledų, į kuriuos šąlant būtų galima susisupti, nebūtina pirkti brangiausios kašmyro vilnos, bet liestis oda prie šiurkščios nedažytos avies vilnos taip pat gali būti nemalonu.

Eilėraštukas

O kad pasirinkimas būtų dar įdomesnis, pateikiame dvieilį:

Ir žiemą, ir vasarą jis gali sukurti pasaką,

Jaukumas toks puikus kiekvieną vakarą.

 

Rekomenduojame

Panašios naujienos