Individuali veikla naujam verslui gali labai pasitarnauti

Norite savo ateitį suplanuoti taip, kad paskui nereikėtų sukti galvos dėl finansų? Turėkite galvoje, kad gyvendami Lietuvoje, galite patekti į tokią situaciją, kad senatvėje jausite skurdą. Jeigu savo pensija nepradėsite rūpintis jau dabar, tikėtina, kad skurdas tikrai jūsų neaplenks. Matote, net ir valstybinė pensiją nepadės jums patenkinti bazinių poreikių ir tą jau akcentuoja ne tik atitinkamos institucijos, bet ir politikai. Tad, jeigu kažkada svajojate apie verslo kūrimą, turėtumėte rimčiau apie tai pagalvoti, žinant, kad dabar yra tam tikrų lengvatų.

Kalbant apie lengvatas, labiausiai reikia pabrėžti tai, kad norintiems kurti smulkųjį verslą, dabar yra galimybė rinktis individualią veiklą. Ji leistų pirmuosius metus nemokėti SODROS mokesčių, o tai būtų dar viena paskata rimčiau pagalvoti apie savarankišką veiklą. Individualios veiklos pažymą leidžia ne tik teikti tam tikras paslaugas, bet taip pat užsiimti prekyba tiek fizinėse vietose, tiek ir internete. Tad, jeigu galvojate kažkuo prekiauti, būtinai pagalvokite apie individualios veiklos registravimą. Aišku, toks pasirinkimas turi savų trūkumų.

Bene didžiausiu individualios veiklos trūkumu yra laikomas faktas, kad tai fizinio asmens vykdoma veikla. Tai nelabai patinka pirkėjams, kurie nori saugumo. Pavyzdžiui, kaip manote, ką pirkėjas rinksis – žinomą įmonę ar jus? Tarkime, jeigu jis ieškos telefono internetu, natūralu, kad patikimiau atrodys būtent įmonė, o ne fizinis asmuo. Kaip bebūtų, yra daug fizinių asmenų, kurie prekyba užsiima sėkmingai. Aišku, tai nereiškia, kad individuali veikla tinkama dirbant su bet kokiomis apyvartomis.

Verslą pradėti norintys asmenys turi suprasti, kad individuali veikla naudinga tik iki tam tikrų apyvartos ribų. Pavyzdžiui, kai uždirbama daug ir mokami mokesčiai mažai kaip keičia pensijos kaupimo stažą, tuomet natūralu, kad steigti paprastą darbo vietą būtų naudingiau.

Aišku, kiekvienas fizinis asmuo turi pats žiūrėti kas jau naudingiau, nes vis dėlto – kiekvienas jums verslą pradeda su skirtingu biudžetu. Individuali veikla verslo pradžiai naudinga tuo, kad IV pažyma suteikiama nemokamai, o štai įmonės registravimas ar įsigijimas jau pareikalaus atitinkamų išlaidų.

Šaltinis: https://verslas-paprastai.jimdosite.com

Rekomenduojame

Panašios naujienos