Ar LED šviestuvai yra tinkami lauko apšvietimui?

LED šviestuvai tai modernus apšvietimo sprendimas, kuris yra pritaikomas daugelyje sričių. Viena iš tokių yra lauko apšvietimas, kuriam namų savininkai dažniausiai skiria daug laiko bei išteklių.

Lauko šviestuvai yra puikus būdas apšviesti ne tik tam tikras vietas prie namų, bet taip pat gali atlikti dekoravimo funkciją, papuošti gėlynus arba apšviesti takelį iki pavėsinės.

Be jokios abejonės, yra sunku išsirinkti tinkamą apšvietimo būdą savo lauko erdvei pre namų, taigi šiame straipsnyje aptarsime LED šviestuvų išskirtinumą, naudą bei funkcionalumą.

LED žibintų išskirtinumas

Priešingai nei tradicinio principo katrinių lempučių, kur atėjusi elektros energija kaitina specialių siūlą, taip emituojant šilumos ir šviesos energiją, LED savo šviesą teikia gaudama elektros energiją į savyje esantį diodą. 

Pastarieji žibintai taip pat pasižymi žymiai didesne energetine nauda nei senojo tipo. Skaičiuojama, jog LED yra net 75 procentais naudingesnės lempos nei kaitrinio tipo. Kaip pavyzdys, apie 12W galios diodų LED lemputė atitiks 50W kaitrinės galią apšviečiant skirtingas teritorijos vietas.

Lubiniai šviestuvai

Šio šviestuvo paskirtis yra itin paprasta – tinkamai apšviesti tą teritoriją kuri yra apačioje. Jeigu turite terasą kurioje mėgstate vakaroti šiltais vasaros vakarais, tuomet būtinai įsirenkite lubinį šviestuvą. Jie ne tik taupūs, tačiau svarbiausia – puikiai atliekantys apšvietimo funkciją.

Nukreipiamieji šviestuvai

Nukreipiamieji šviestuvai – kita itin populiari apšvietimo forma yra šviestuvai kuriuos galima nukreipti. Paprastai jų funkcija yra kiek mačiau praktinė, nei tų šviestuvų kurie yra arčiau pačių namų, tačiau jie vistiek puikus variantas norintiems apšviesti tam tikras kiemo vietas, kaip pavyzdžiui takas ar gėlynas.

Grindinio šviestuvai

Kitas apšvietimo būdas kuris gali būti tiek funkcionalus, tiek dekoratyvinis – tai grindinio apšvietimas. Jei norite dailiai apšviesti tarkime, savo namo kiemo takelį ar garažo teritoriją, tokie šviestuvai – pats geriausias pasirinkimas.

LED žibintų pasirinkimas

Apsisprendžiant dėl to kokį LED žibintų variantą būtų geriausiai pasirinkti, svarbiausia yra pagalvoti apie kokią funkciją jie atlieka. Jeigu jums svarbus funkcionalumas, čia ko gero bus svarbūs tokie dalykai kaip galia, ekonomiškumas, pats gebėjimas apšviesti tam tikrą teritoriją ar jos dalį.

Kitu atveju, LED žibintai gali atlikinėti labiau dekoratyvinę funkciją kaip pavyzdžiui grindinio šviestuvai kuriais yra išryškinamas takas ir suteikiamas tam tikras naktinis įvaizdis.

Taigi, renkantis tokį šviestuvą reikėtų įvertinti tiek estetinę, tiek funkcinę pusę bei konkrečią šviestuvo paskirtį. Taip bus galima apsispręsti ties galutiniais variantais.

Apibendrinimas

Straipsnyje aptarėme LED žibintus. Šie šviestuvai – kol kas pats efektyviausias būdas turėti pakankamai šviesos ar tai būtų interjere ar savo namo kieme. Kuomet rinksitės šviestuvą kuris jums bus pats geriausias, pagalvokite ne tik apie išvaizdą, bet ir praktinę pusę, taip tikrai neprašausite.

Paruošta pagal bijunai-prienamo.lt informaciją.

Rekomenduojame

Panašios naujienos